În urma testării acesteia cu aparatul etilotest, s-a constatat că aceasta prezenta o concentrație alcoolică de 0,91 mg/ l alcool pur în aerul expirat. Celei în cauză i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În urma administării probatoriului, polițiștii Secției nr.8 de Poliție Rurală Tinca au dispus, reținerea femeii, pentru 24 de ore, în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.
„Polițiștii Secției nr.8 de Poliție Rurală Tinca continuă cercetările sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Salonta, sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului”, a transmis ofițerul pentru relații publice al IPJ Bihor, agent-șef Alin Laza.
Sursa: Bihon.ro
Trimite articolul
XSuparata femeia na….O lasat-o iubitu’…