ARAD. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că “ceața reduce vizibilitatea în trafic sub 200 metri și, izolat, sub 50 de metri, pe mai multe artere rutiere din județele Arad, Constanța, Tulcea, Brăila, Ialomița, Brașov, Harghita, Gorj, Dolj, Olt, Cluj, Satu Mare, Bihor, Timiș și Teleorman, vizibilitatea fiind redusă sub 200 de metri, pe alocuri chiar sub 50 de metri.
Conducătorii auto care se deplasează în aceste zone sunt sfătuiți să sporească atenția la volan, să reducă viteză, să evite manevrele riscante în trafic, să folosească în mod corespunzător luminile din dotarea autovehiculelor și să mărească distanța de siguranță între vehicule”.
Avertizare Infotrafic! Se circulă în condiții de ceață în județul Arad
Avertizare Infotrafic! Se circulă în condiții de ceață în județul Arad
Centrul Infotrafic din cadrul Poliției Române anunță că – vineri seara - se circulă în condiții de ceață pe mai multe artere rutiere din județele Arad, Constanța, Tulcea, Brăila, Ialomița, Brașov, Harghita, Gorj, Dolj, Olt, Cluj, Satu Mare, Bihor, Timiș și Teleorman, vizibilitatea fiind redusă sub 200 de metri, iar pe alocuri și sub 50 de metri.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Compania de Transport Public Arad continuă să își „înnoiască” parcul auto cu autobuze rulate, cumpărate de pe piața second-hand.
Local
Landisa Garden Center, de pe Calea Aurel Vlaicu, a găzduit joi, 6 august, un concert al Orchestrei Johann Strauss Modern, dirijată de Constantin Tălmaciu.
România
Moody's a confirmat pașii importanți pe care România i-a făcut în ultimul an ca să își echilibreze finanțele publice și să reducă cheltuielile, a afirmat președintele Nicușor Dan, după ce agenția internațională de evaluare financiară a menținut vineri ratingul atribuit țării noastre la „Baa3”.
1
România
Reconfirmarea ratingului suveran al României de către Moody's și recunoașterea progreselor fiscale realizate reprezintă un semnal extrem de important pe care am dorit să îl transmitem piețelor și investitorilor, a declarat ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!