Fapta celor trei a ajuns în atenţia procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Chişineu Criş. Astfel, procurorii de aici i-au trimis pe cei trei în judecată, cercetaţi în stare de libertate, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovire sau alte violenţe. „Din probatoriul administrat în cauză a rezultat că, în data de 22.12.2015, în jurul orelor 14:00, inculpaţii L.F.R., L.I.L. şi M.A., în timp ce se aflau în piaţa agro-alimentară din Chişineu-Criş, au lovit cu pumnii şi picioarele pe numitul M.G.C., provocându-i leziuni traumatice ce au necesitat 45-50 de zile de îngrijiri medicale. Dosarul a fost înaintat spre competentă soluţionare Judecătoriei Chişineu-Criş”, se arată într-un comunicat de presă al procurorilor din Chişineu Criş.
Bătaie cu pumnii şi picioarele în piaţa din Chişineu Criş
Bătaie cu pumnii şi picioarele în piaţa din Chişineu Criş
Trei bărbaţi contra unuia singur. Victima a avut nevoie de 50 de zile de îngrijiri medicale după ce trei indivizi au tăbărât pe ea cu pumnii şi picioarele.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
În zilele de 23 și 24 iunie 2026, cele trei puncte anticaniculă amenajate în municipiu vot fi funcționale, ca urmare a avertizărilor de Cod galben de caniculă emise pentru județul Arad.
Local
Doi arădeni au fost prinși de jandarmi pescuind cu metode ilegale, pe râul Mureș, în municipiu.
1
Advertorial
Finalizarea proiectului „Creșterea competitivității societăţii EXCAVĂRI ŞI CONSTRUCȚII MOȚ SRL”.
Evenimente
Librăria Corina, de pe strada Mihai Eminescu, va găzdui joi, 25 mai, de la ora 17, lansarea cărții „Vechile farmacii ale Aradului”, scrisă de Alex Cserni.
Local
Un bărbat din Arad a fost arestat preventiv după ce a furat mai multe bunuri din mașini parcate în municipiu.
Citiți principiile noastre de moderare aici!