NĂDLAC. Un bărbat din judeţul Călăraşi a fost prins la Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac pe când încerca să treacă graniţa cu un autoturism marca BMW, înmatriculat în Bulgaria, care avea certificatul de inspecţie tehnică fals, iar numerele de înmatriculare aparţineau unei alte maşini. În BMW se afla şi fratele şoferului, acesta fiind şi proprietarul maşinii. „În urma verificărilor efectuate prin Centrul Comun de Contact Giurgiu – Ruse a rezultat faptul că documentul prezentat nu figurează în baza de date, iar plăcuţele de înmatriculare sunt date în urmărire pentru furt”, au declarat reperzentanţii Serviciului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Arad. Fratele şoferului a declarat că a plătit 350 de euro unei persoane necunoscute, de sex masculin, care s-a ocupat de întocmirea formalităţilor pentru înmatricularea autoturismului şi nu ştia că documentul este fals. Cel care se afla la volanul BMW-ului este cercetat pentru conducere pe drumurile publice a unui autovehicul cu număr fals de înmatriculare şi uz de fals.
BMW cu acte false si numere furate, gasit la frontiera
Poliţistii de frontieră de la Nădlac au descoperit o maşină care avea certificatul de inspecţie tehnică fals, iar numerele de înmatriculare aparţineau unui alt autoturism.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
Arădenii au prelungit înțelegerea cu fotbalistul kenyan până în vara anului 2028!
Local
Congresul PNL a contribuit la clarificarea situației partidului, consideră Sergiu Bîlcea, președintele PNL Municipiul Arad.
Local
Traficul greu va fi interzis atât pe drumurile județene, cât și pe cele naționale și pe autostrăzi, din cauza valului de căldură.
Local
Într-un comunicat de presă, consilierul local USR, Dorian Curcanu, solicită implicarea autorităților locale pentru a remedia problemele platformelor de gunoi.
Local
Timp de două zile delegația din țara vecină a avut întrevederi cu reprezentanți ai administrației locale și județene, dar și cu mediul de afaceri.
Local
Circulația automarfarelor pe teritoriul Ungariei, program modificat pe fondul temperaturilor extreme
Temperaturile extreme au determinat autoritățile maghiare să modifice circulația autovehiculelor de transport marfă cu o masă totală de peste 7,5 tone pe teritoriul Ungariei, la sfârșitul acestei săptămâni.
România
Președintele Nicușor Dan se întâlnește vineri, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR, UDMR și cu cel al Grupului parlamentar al minorităților naționale.
România
Vicepreședintele PNL, europarlamentarul Siegfried Mureșan, a declarat vineri, după ce a fost propus de PNL, USR și UDMR pentru funcția de premier, că obiectivul este formarea unui guvern competent, coerent și 'realmente pro-european prin acțiune, nu doar prin declarații'. El a subliniat că desemnarea premierului aparține președintelui României.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!