Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Chişineu Criş au stabilit ce s-a întâmplat la Mişca, unde un bărbat a fost găsit carbonizat în maşină. Marţi, 7 martie, în jurul amiezii, autorităţile au fost alertate prin numărul de urgenţă 112 că un autoturism, în care se suspiciona că există o persoană, arde pe un câmp situat în afara localităţii Mişca. Ajunşi la faţa locului, după ce au stins focul, pompierii Gărzii de Intervenţie Chişineu Criş şi cei de la Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Mişca au găsit o persoană carbonizată în interiorul autoturismului. În urma primelor cercetări efectuate s-a stabilit că nu este vorba despre un accident, ci s-a constatat că maşina se deplasa. Atunci cum a ajuns să ardă pe un câmp?
Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Chişineu Criş au stabilit că în autovehicul se afla un bărbat în vârstă de 61 de ani, din judeţul Timiş, şi că, se pare, acesta ar fi suferit o criză. Potrivit informaţiilor pe care le deţinem, cadavrul a fost găsit căzut pe o parte, pe scaunul din dreapta faţă. Se pare că bărbatul ar fi suferit o criză de epilepsie, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi a ajuns în afara părţii carosabile, respectiv pe câmp. În autoturism a fost găsită o instalaţie improvizată cu neon şi, se pare, aceasta ar fi făcut scurtcircuit. De aici nu a mai lipsit mult până când focul a cuprins toată maşina, iar bărbatul – care nu era conştient din cauza crizei de epilepsie – a fost carbonizat.
Carbonizat după o criză de epilepsie
Carbonizat după o criză de epilepsie
Sfârşit tragic pentru bărbatul găsit carbonizat la Mişca. S-a stabilit cum s-a produs incidentul.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Recurgerea la activele rusești înghețate în Europa pentru a finanța nevoile financiare ale Ucrainei va avea „consecințe considerabile” pentru Uniunea Europeană, a declarat vineri ambasadorul Rusiei la Berlin, Serghei Neceaiev, în contextul în care cancelarul german și premierul belgian urmau să se întâlnească pentru a discuta această problemă, relatează AFP.
Ştiri sportive
Naționala României va juca în Grupa D la Cupa Mondială de fotbal din 2026, dacă se va califica, iar adversarele sale vor fi Statele Unite, Paraguay și Australia, potrivi tragerii la sorți efectuate, vineri, la John F. Kennedy Center for the Performing Arts din Washington DC.
Mapamond
Mii de elevi din Germania au protestat vineri în mai multe orașe din țară împotriva planurilor guvernului privind un nou serviciu militar voluntar, relatează dpa.
Local
PÂNCOTA. Un tânăr de 24 de ani, din Pâncota, a ajuns în spatele gratiilor, după ce a furat un telefon mobil dintr-un parc din oraș.
Local
Polițiștii au identificat autorii unor furturi comise la o firmă din Ghioroc, de unde au dispărut 600 de litri de motorină și sute de kilograme de cupru.
UT Arad
MIERCUREA CIUC. Veste uluitoare dinspre Miercurea Ciuc. Atacantul echipei FK Csikszereda, de la Liga de Tineret, Ioo Edvin se zbate între viață moarte, după ce duminica trecută s-a accidentat grav la meciul din Cupa României cu UTA.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!