Atunci când Centrul Municipal de Cultură Arad vă invită la întâlnirea cu Mircea Cărtărescu. Iată invitaţia instituţiei: „Vă aşteptăm joi, 31 martie, ora 19.00, la sala Cinematografului Arta din Arad, pentru o întâlnire cu Mircea Cărtărescu despre Solenoid, cel mai citit şi comentat roman românesc al ultimilor ani. Discuţiile cu publicul vor fi moderate de Cătălin Lazurca. Evenimentul se va încheia cu o sesiune de autografe”. Un moment cultural care nu merită ratat de cei care iubesc cărţile bune.
Cărtărescu vine cu Solenoid la Arad
Cărtărescu vine cu Solenoid la Arad
Reactualizat la:
Una dintre cele mai citite şi apreciate cărţi din ultimii ani. Unul dintre cei mai valoroşi scriitori români contemporani. Un cinematograf reînviat, care prinde aripi tot mai des. Şi o întâlnire la care merită să participi, pe care trebuie să o bifezi. Toate acestea vor fi la un loc în Arad săptămâna viitoare.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
O întreagă repriză arădenii au fost peste adversar, dar au ratat ocazii mari. Apoi, oaspeții au dat gol și au câștigat.
România
România nu este subiectul Raportului preliminar al Comitetului Judiciar al Camerei Reprezentanților din Congresul SUA, iar referirile din document la adresa țării noastre sunt „strict contextuale, într-o dezbatere mult mai amplă despre libertatea de exprimare”, a declarat miercuri președintele Nicușor Dan, într-o postare pe Facebook.
5
Local
Primăria orașului Nădlac a decis să reducă impozitele proprietarilor de terenuri agricole care în cursul anului trecut au avut pagube provocate de seceta pedologică, pentru a compensa o parte din majorarea taxelor locale decisă de Guvern, însă facilitățile fiscale nu pot depăși suma totală de 250.000 de lei din bugetul local, pentru care sunt depuse aproximativ 550 de cereri.
Citiți principiile noastre de moderare aici!