aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Cine sunt Vasile Nagy și Flaviu-Călin Lădașiu-Ciolacu, cei care au deschis listele AUR în Arad

Cine sunt Vasile Nagy și Flaviu-Călin Lădașiu-Ciolacu, cei care au deschis listele AUR în Arad

De Andreea Pintea
la 7 December 2020 09:02
30 Comentarii

Cine sunt Vasile Nagy și Flaviu-Călin Lădașiu-Ciolacu, cei care au deschis listele AUR în Arad

7 December 2020 09:02
AUR a obținut un scor impresionant atât la nivel național cât și la nivel local. Cine sunt candidații din Arad?
Scris de Andreea Pintea - AUR a obținut un scor impresionant atât la nivel național cât și la nivel local. Cine sunt candidații din Arad?

Trimite articolul

X

 

ARAD. În Arad Alianța pentru Unirea Românilor a obținut peste 13 procente, rezultatele fiind momentan unele parțiale. Rezultatele surprinzătoare îi vor trimite în Parlament pe candidații AUR, partidul înființat în septembrie 2019 urmând să devină așadar un partid parlamentar.

La Arad AUR a avut liste de candidați atât pentru Camera Deputaților cât și pentru Senat. Cine sunt cei care au ocupat prima poziție pe cele două liste?

La Camera Deputaților lista este deschisă de către drd. inginer economist Vasile Nagy, fost șef de secție și ulterior manager al unei fabrici renumite din Timișoara, iar în prezent responsabil de departamentul tehnic și investiții într-o companie mare și cu îndelungată istorie din Arad, după cum se arată în prezentarea candidatului pe pagina sa oficială.

Deține studii postliceale (analist programator și funcționar bancar), a absolvit două facultăți obținând diplome de inginer mecanic (Universitatea Politehnica Timișoara) și economist (Universitatea „Vasile Goldiș din Arad‟), are un masterat în managementul calității proceselor tehnologice și este în prezent doctorand la Facultatea de Mecanică a Universității Politehnica Timișoara.

La Senat lista este deschisă de către cercetătorul științific Flaviu-Călin Lădașiu-Ciolacu, născut în anul 1970 în Arad. Are experiență profesională în cercetare-dezvoltare și management și este în prezent cercetător științific la Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Electrochimie și Materie Condensată din Timișoara. Este inginer chimist cu diploma obținută la Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad (cu licența la Universitatea „Gheorghe Asachi” din Iași), deține un doctorat în chimie din Australia (University of South Australia) și studii postdoctorale în Germania (Institutul de Chimie Fizică, Universitatea Justus Liebig, Giessen).

A lucrat ca și chimist la ExxonMobil (Adelaide Refinery, Adelaide, South Australia) și Shell Australia (Queensland), ca cercetător la Institutul Australian pentru Bioinginerie și Nanotehnologie și School of Molecular and Microbial Science din cadrul Universității din Queensland (unde a dobândit și cunoștințe avansate în domeniul medical), ca inginer chimist la S.C. TEBA S.A. din Arad și ca cercetător chimist la Institutul de Științe ale Vieții din cadrul Universității de Vest „Vasile Goldiș‟ din Arad.

Iată în continuare lista completă a candidaților AUR din Arad:

Senat

Lădașiu-Ciolacu Flaviu-Călin

Grad Iuliu-Aleodor

Mârnea Maria-Silvia

Petran Mihai-Lucian

Iancu Petru-Marian

Camera Deputaților

Nagy Vasile

Tiba Cristina

Milea Cristian

Amaftiesei Arabela-Clara

Dascăl Marius-Claudiu

Tersanszki Raveca

Sechelea Emilia

Tiba Robert-Zsolt

Pascariu Mihai-Cosmin

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
aur ,
candidati ,
Cine ,
liste ,
parlamentare
30 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. name says:
    December 7, 2020 at 10:54 am

    Dar Partidul Socialist din Arad câte voturi o fi obținut ? Domnul acela care amenința în dreapta și-n stânga, care înjura și jignea pe oricine care nu îi aprecia ideile, idioate oricum ? Că se și vedea mare senator de Arad

    Reply
  2. Galatus says:
    December 7, 2020 at 11:28 am

    Cei numiti mai sus pot depune o plingere penala impotriva administratiei aradene. Motivul? 😎Unul banal dar la subiect. Distrugerea parapetului metalic din Alfa , in mod intentionat de catre slugile pnl nimeni alti decst cei de la,, porr,, unde se klbareste o noua parcare marca😜 furaj de la buget. Cum morti mami lor de consilieri liberali, gunoaie mizerabile permit distrugerea unei investiti care a costat o avere la vremea aceea. Pentru curiozitatea votantilor pnl, mereu curiosi si foarte insuportsbili locatia se gaseste pe vechiul drum ce facea legatura spre falconetiviliji str. Marului incepind de vis avis bl 58,59 Alfa.

    Reply
  3. Petru says:
    December 7, 2020 at 2:32 pm

    Nu i-am votat pe acesti 2 domni pentru ca nu am stiut nimic despre acest partid.Sper sa intre amândoi in parlament pentru ca alături de doctorul Wiener sunt cei mai pregătiți parlamentari .Le urez succes in parlament si sa lupte pentru binele Aradului

    Reply
    • Herodot says:
      December 7, 2020 at 10:26 pm

      Ba Petre, tu or esti prost ori esti prost. Ce sa faca? Sa “lupte”?? Rad de nu mai pot. Bre in tara asta indiferent de partidul politic PE TOOOTI! ii doare-n plua de tine sau de mine sau de altii. VOr doar sa se imbogateasca. Majoritatea , adica peste 85% habar nu au de politica, nu au nici studii nici pregatire in domeniu. DOar au lins funduri. Din nou miza e mare. RIscul de a ajunge la bulau ca politician e scazut, sub 10%…si din cei 10%, 9 procente rezolva dupa vreo 2 ani stergerea dosarului. Toti fura. Nu furi, esti importiva celorlalti…care te inghit. Ii doare in paispe de oricine din tara asta. Cum dracu crezi ca in 30 de ani de la revolutie nu ne-am ridicat nici la firul ierbii. Alte tari cum au putut, numai noi nu. Pentru ca furam, mintim si racnim ca nebuna aia de la AUR. (ma refer la politicieni). Asa ca arza-i focu pe toti politicienii si sa se cace imprastiat cate zile or avea.

      Reply
  4. teddy-eddy says:
    December 7, 2020 at 3:20 pm

    De ce îmi pare un ”deja vu”??? Parcă prin anii 1990 … era un AUR … ceva cu PUNR … România Mre … Poate greșesc.

    Reply
    • f.b. says:
      December 8, 2020 at 6:50 am

      teddy-eddy,
      Toti avortoni ai Vetrei Rominesti. Si astia zamisliti la batrinete…

      Reply
  5. AUR-arii aradeni says:
    December 7, 2020 at 3:48 pm

    JOS MAFIA, SUS PATRIA! BRAVO AUR!

    Reply
  6. Luftinspector Wolf says:
    December 7, 2020 at 5:33 pm

    Din 14 indivizi 3 sunt maghiari.Interesant.

    Reply
    • Boby solo says:
      December 7, 2020 at 7:08 pm

      E normal,nu interesant.Mai sunt si unguri inteligenti.

      Reply
      • Arad says:
        December 8, 2020 at 10:28 am

        Suntem in Arad totusi , normal ca sunt si maghiari.

        Reply
      • Luftinspector Wolf says:
        December 8, 2020 at 10:34 am

        Un fel de Vatra Romaneasca.
        Doar ca coprductie romano-maghiara.Ma intreb cine vor fi luati in vizor…sarbii…bulgarii…romii…etc.
        Oricum privesc tot interesant e.lol

        Reply
  7. Haurentiu says:
    December 7, 2020 at 5:37 pm

    O stire, inca dezmințită, spune că noul partid nationalist Taur, vrea să rezolve problema infrastructurii din România, construirea a 2000 de km de tuneluri dacice !

    Reply
    • Pwlanul says:
      December 7, 2020 at 7:09 pm

      Poate la tine in India natala….

      Reply
    • f.b. says:
      December 8, 2020 at 6:54 am

      Haurentiu,
      Astia vor construi/renova natzia cu bani de la Moscova.

      Reply
  8. Harabagiu Aurel says:
    December 7, 2020 at 6:18 pm

    Va urez mult mult succes sa fiti demni de posturile ce le veti prmi Prin voturile scordate de catre populatie nu va lasati indusi si Santajati de Cei din alte partide criminale mergeti pe calda dreptati pentru o noua Romanie cu Oameni cinstiti onesti

    Reply
  9. marcel says:
    December 7, 2020 at 6:25 pm

    Pana la urma v om vedea de ce sunt in stare. Liderul lor, domnul Simion nu imi inspira mare incredere , un ultra, care a cautat totPtimpul atentia prin violente si manifestatii agresive. Pana la urma actiunile noastre ne definesc si nu vorbele. De acea ramane de vazut. Noi ca tara nu avem nevoie de trupe de batausi ci mai degraba de o strategie de viitor care sa ne duca in perimetrul unei tari europeane normale. O legislatie fiscala simplificata, sa devenim o tara interesanta din punctul de vedere al investitiilor straine prin prisma conditiilor fiscale si nu prin facilitarea jafului. O simplificare a procedurilor birocratice din institutii, avem destule exemple de unde ne putem insipra. Nu trebuie sa reinventam roata. Sistemul de sanatate si educatie la fel. Infiintate corpuri de control care sa bata tara in lung si sa ii traga la raspundere pe cei care se abat de la noile norme. Lucrurile ar putea merge intr o directie buna cu un pic de vointa, bun simt si dragoste de tara adevarata.

    Reply
    • mig29 says:
      December 8, 2020 at 8:34 am

      Corect MARCELE!!!

      Reply
  10. MsDos says:
    December 7, 2020 at 8:02 pm

    Inginerie, Management, Economie, politica nimeni, numa personaje dubioase. Partea nasoala este ca i-au si votat… Nu credeam ca dupa o Dancila se poate si mai rau in tara asta.

    Reply
  11. piuir says:
    December 7, 2020 at 8:40 pm

    Sincer cred ca acest AUR a primit voturi de la tigani si de la manelisti fiindca in conceptia alora a dat bine sa pui pe HAUR…

    Reply
    • Anonim says:
      December 7, 2020 at 11:31 pm

      Nu esti departe de adevăr.

      Reply
    • f.b. says:
      December 8, 2020 at 7:05 am

      Piuir,
      Apoi “Iepoca de Aur”, “Muntii nostri aur poarta”, aurul din Anglia, speranta ca daca iesim din Eropa [Ceausescu] rusii ne vor premia cu TezAURul de la Moscova.

      Reply
  12. Calul 1978 says:
    December 8, 2020 at 2:22 am

    O PARODIE DE PARTID CU UN CLIOWN CU 2 DOSARE PENALE SIMION GEORGE

    Reply
    • vali says:
      December 8, 2020 at 7:48 am

      parodie zici….dar macar cunosti pe vreunul dintre ei de vorbesti asa?

      Reply
      • Incoronat says:
        December 8, 2020 at 11:43 am

        dar tu stii ce e in spatele partidului?

        Bani din rusia
        valori “crestine” – cuvant capcana pt majoritatea spetei de jos din rumania cu iq 90.
        patrioti – aceeasi idee de mai sus.

        Cunostinte politice 0,parca vad ca nici nu stiu limbi straine si toti au bacuri luate la 35 de ani.

        Reply
        • Heydi says:
          December 8, 2020 at 12:27 pm

          Si din primii 12 candidati consilieri judeteni candidati in Arad, ia vezi cati au inceput facultatea la 18-19 ani?

          Reply
        • Maximilian says:
          November 26, 2021 at 1:34 am

          Deputatul are 32 de ani, cam greu să-și obțină diploma de bac la 35 de ani, având în vedere faptul că deja a absolvit două facultăți, un masterat și un doctorat.

          Reply
    • Gemi says:
      December 8, 2020 at 9:02 am

      O adunatura de pacalici 🙂 , gasca zurli

      Reply
  13. Gerula says:
    December 8, 2020 at 9:11 am

    Din ce vad eu .acest partid este creat asemene Covid 19….,de acesta data sa lucrat in laboratoarele de la Kremlin si este ”altoit” pe tulpina Fidesz !

    Reply
  14. Cinstit says:
    December 8, 2020 at 11:49 am

    Mă uit la pozele acestor doi. . Din privirea celui cu cravata picură ” cinstea”
    Ps. Fiind vorba din acest moment de oameni publici, am dorii să vedem declarația de avere a aleșilor.
    Și o declarație … peste 4 ani.

    Reply
  15. Bravo lor says:
    December 8, 2020 at 12:34 pm

    Cei mai buni dintre cei mai buni. Au fost aleşi de catre ” Patrioţii Maro ” din Cartierele Sînicolau Mic, Checheci, str. Marului ….etc.

    Reply
  16. Cele mai citite știri

    1
    Academia UTA a luat startul în Cupă!
    2
    Începe Postul Paștelui: rugăciune și pregătire pentru Învierea Domnului
    3
    FOTO | „Izbucnirea” primăverii în Parcul Natural Lunca Mureșului
    4
    Studiu: Somonii expuși la cocaină înoată mai mult decât în mod normal, o schimbare de comportament „îngrijorătoare”
    5
    Ungaria va bloca cel de-al 20-lea pachet de sancţiuni europene împotriva Rusiei
    6
    Eşec cu Poli, dar calificare în semifinale
    7
    Stafide cu reziduuri de pesticide restrase din magazine
    8
    87 de sancțiuni în doar patru ore pe DN 7
    9
    India: 88 de ţări au semnat cel mai mare acord diplomatic din istorie privind inteligenţa artificială
    10
    Panou modern în grupul de pompare a apei din Curtici

    Mapamond

    Studiu: Somonii expuși la cocaină înoată mai mult decât în mod normal, o schimbare de comportament „îngrijorătoare”
    Somonii expuși la cocaina prezentă în apă parcurg distanțe mai mari comparativ cu cei care nu sunt expuși la aceasta, conform unui studiu realizat în colaborare de universități din Australia și Suedia, informează miercuri AFP.

    România

    Bolojan: Deficitul României a scăzut. Direcția e corectă, economia se stabilizează, ar fi păcat să ne întoarcem de unde am plecat
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, miercuri, că deficitul total al României a scăzut de la 9,3% în 2024 la 7,9% în 2025, potrivit datelor Eurostat, menționând că aceste date arată că direcția este una corectă, economia se stabilizează fără a pune presiune pe viitorul generațiilor următoare și ar fi păcat ca țara să se întoarcă de unde a plecat.

    Ştiri sportive

    David Popovici, campion național la 50 m liber
    Campionul olimpic David Popovici a câștigat proba de 50 metri liber, miercuri, în prima zi a Campionatelor Naționale de înot găzduite de Complexul Sportiv de Natație din Otopeni.

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan: Am cerut partidelor să dezescaladeze retorica publică
    Președintele Nicușor Dan a declarat că le-a cerut partidelor care au participat miercuri la discuțiile de la Palatul Cotroceni să „dezescaladeze” retorica publică.

    Local

    FOTO / VIDEO
    De Ziua Pământului, jandarmii arădeni au plantat 1000 de copaci
     ARAD. Miercuri, 22 aprilie, cu ocazia Zilei Pământului, jandarmii arădeni din cadrul Detașamentului 4 Chișineu-Criș, alături de reprezentanți ai Ocolului Silvic Chișineu-Criș și elevi jandarmi aflați în stagiu de practică, au desfășurat o acțiune de împădurire în localitatea Socodor. 1

    Local

    Sonde petroliere dezafectate din zona Pecica, vizate de hoți de cupru
    Mai multe sonde petroliere din zona Pecica, dezafectate în ultima perioadă, au fost vizate de hoți de cupru, iar polițiștii au reușit să prindă un bărbat care a furat componente în valoare de aproximativ 40.000 de lei, provenite de la nouă instalații.

    Local

    S-au strâns banii pentru echipa Delta Force
    Echipa de robotică a reușit, prin bunăvoința mai multor companii, să adune banii necesari participării la competiția internațională FIRST Robotics Competition World Championship, ce va avea loc la Huston. 

    România

    Rogobete: Prima zi de concediu medical va fi plătită acolo unde nevoia de protecție este și mai mare
    Prima zi de concediu medical va fi plătită pentru pacienții cronici, pentru cei care sunt incluși în programele naționale de sănătate, pentru bolnavii care beneficiază de spitalizare de zi, dar și în cazul urgențelor medico-chirurgicale, a anunțat, miercuri, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete.

    România

    Președintele CNAS: Putem să controlăm și decizia medicală în cazul concediilor de boală
    Casa Națională de Asigurări de Sănătate va putea controla și decizia medicală în cazul concediilor de boală, depășindu-se limitele verificărilor administrative care se efectuau până în prezent, a declarat miercuri președintele CNAS, Horațiu Moldovan, la „HEALTH FORUM: Știința vieții-sănătatea bazată pe dovezi”, eveniment organizat de platforma DC Medical.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.