Altercaţie stropită cu alcool şi sfârşită la spital, în sala de operaţii. Este vorba despre doi ciobani, care, conform poliţiştilor, au avut o altercaţie soldată cu înjunghierea unuia dintre ei. Victima a ajuns pe masa de operaţii după ce celălalt cioban l-a înjunghiat în abdomen. Echipa operativă condusă de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad a efectuat cercetarea la faţa locului şi s-a stabilit că la o stână de oi, din extravilanul localităţii Fiscut, pe fondul consumului de alcool a avut loc o altercaţie între doi îngrijitori de oi. În timpul altercaţiei, Adrian C. de 33 de ani din Fiscut, i-a aplicat cu un cuţit, lui Aurel V., de 35 de ani, din judeţul Mehedinţi, o lovitură în zona abdominală , au declarat reprezentanţii IPJ Arad. Potrivit acestora, cadrele medicale au considerat că lovitura produsă de agresor i-a pus viaţa în pericol. Tribunalul Arad a dispus arestarea preventivă a agresorului pentru o perioadă de 29 de zile pentru infracţiunea de tentativă de omor.
Cioban injunghiat la o stana de oi
FISCUT. Un cioban a ajuns pe masa de operaţii după ce un altul l-a înjunghiat cu un cuţit în abdomen.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
BUCUREŞTI. După ce a debutat în play-out în zilele de vineri: 3-2, acasă, cu Hermannstadt Sibiu și 0-1, în deplasare, cu FCSB, iar în runda a treia o găzduiește duminică, 5 aprilie, pe Metaloglobus, UTA va juca într-o zi de sâmbătă, cu FC Botoșani, în runda cu numărul 4.
Local
ARAD. Amendamentul depus de deputatul Răzvan Cadar aduce bani pentru baza sportivă din Moneasa.
Local
ARAD. Primăria Municipiului Arad informează cetățenii că, în perioada 25 martie 2026 – 9 aprilie 2026, circulația rutieră va fi închisă în zona intersecției dintre strada Lalelelor și strada Mioriței, pentru traficul care traversează calea de tramvai.
Local
Spitalul Județean Arad anunță un nou tip de tratament pentru pacienții care au Parkinson în stadiu avansat.
Local
Deputatul Geanina Pistru anunță că, printr-un amendament, a atras 3,8 milioane de lei pentru Spitalul Județean Arad.
2
Local
IMM Arad atrage atenţia că atât creșterea costurilor cât și criza combustibilului afectează economia locală.
1
UT Arad
ARAD. După a treia înfrângere stagională cu FCSB, antrenorul Adrian Mihalcea a apărut extrem de supărat la declaraţii.
Citiți principiile noastre de moderare aici!