Bărbatul a fost legitimat de jandarmi – în vederea stabilirii identității – stabilindu-se că este vorba de un bărbat în vârstă de 50 de ani, cu domiciliul în municipiul Reșița, județul Caraș Severin. „Având în vedere faptul că, în conformitate cu prevederile Legii nr. 407/2006, legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic, comercializarea de către persoane fizice a diferitelor produse de vânat reprezintă contravenție, persoana în cauză a fost sancționată cu amendă în valoare de 500 lei. Produsele de vânat, respectiv cinci coarne de cerb lopătar, pe care persoana le comercializa, au fost confiscate”, a declarat maiorul Emilia Fînaţă, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Arad.
Coarne de cerb lopătar de vânzare în piaţa din Săvârşin
Coarne de cerb lopătar de vânzare în piaţa din Săvârşin
Reactualizat la:
Un echipaj din cadrul Grupei de Supraveghere și Ordine Publică Săvârșin a depistat un bărbat care comercializa coarne de cerb lopătar în piaţa agroalimentară din localitate - fapta sa constituind contravenţie.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Prim-vicepreședintele PNL, Dan Motreanu, afirmă că sprijinul pentru învestirea unui guvern poate fi negociat doar transparent, prin noi consultări convocate de șeful statului și printr-o înțelegere scrisă, bazată pe principii, „nu pe negocieri făcute pe picior”. Secretarul general al partidului, Robert Sighiartău, a declarat că „guvernul trădării” a căzut, iar PNL cere președintelui Nicușor Dan să convoace consultările conform Constituției.
România
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat luni seară, după votul Parlamentului de respingere a învestirii guvernului Adrian Veștea, că se așteaptă ca în următoarele zile președintele Nicușor Dan să cheme partidele la consultări la Palatul Cotroceni pentru a desemna un nou premier.
Local
Guvernul propus de Adrian Veștea a picat la votul Parlamentului. Deputații și senatorii arădeni ne oferă primele reacții.
România
Parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului din plenul reunit cu privire la învestirea guvernului lui Adrian Veștea, a declarat, luni seara, liderul formațiunii, Kelemen Hunor.
1
România
Senatul și Camera Deputaților s-au reunit, luni, în ședință comună, pentru învestirea Guvernului propus de premierul desemnat Adrian Veștea.
Ştiri sportive
Atacantul argentinian Lionel Messi a devenit, luni, golgheterul all-time al Cupei Mondiale de fotbal, după ce marcat ambele goluri ale partidei câştigate de campioana mondială în faţa Austriei cu scorul de 2-0, la Dallas, în Grupa J a turneului final din America de Nord, a anunţat FIFA.
România
Președintele AUR, George Simion, a declarat, luni, după discuțiile cu premierul desemnat că, „în acest moment”, parlamentarii AUR nu au mandat să voteze Guvernul Veștea.
România
Președintele USR, Dominic Fritz, susține că Adrian Veștea va ajunge premier „doar pupând inelul lui Simion” și se întreabă cum poate crede cineva că AUR luptă împotriva sistemului, când acest partid „se reconciliază cu constructorul sistemului”.
3
Citiți principiile noastre de moderare aici!