Acolo copiii s-au integrat bine la şcoală şi în comunitate, anunţă adevarul.ro. Părinţii şi-au păstrat serviciile din Arad, făcând naveta din Bătania spre oraşul nostru în fiecare zi. Însă un vecin al arădenilor i-a pus gând rău fetiţei. Acesta a luat-o pe adolescentă cu forţa de pe drum, chiar când fata venea de la şcoală, a dus-o la el acasă unde a violat-o, după care a bătut-o crunt. Localnicii din localitatea maghiară spun că tânărul agresor provine dintr-o familie de ţigani care sunt veşnic puşi pe scandal. Violatorul a fost arestat, urmând să îşi primească pedeapsa pentru fapta lui. Însă arădenii spun că nu sunt deloc liniştiţi cu acest lucru pentru că familia agresorului îi ameninţă constant.
Dramă la 15 ani: a fost violată şi bătută crunt
Reactualizat la:
O copilă de numai 15 ani a trecut prin drama vieţii ei. Aceasta a fost violată şi bătută crunt. Familia fetei s-a mutat din Arad în Bătania, în Ungaria, de câţiva ani de zile.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
ARAD. Recent, în sala festivă a Centrului Cultural Județean, s-a desfășurat un eveniment inedit intitulat ,,Dialogul artelor".
România
Ambasadorul României la Moscova, Cristian Istrate, a fost convocat la sediul Ministerului Afacerilor Externe al Federației Ruse, a anunțat purtătoarea de cuvânt a ministerului, Maria Zaharova, informează joi Interfax.
ARADON Sport local
ARAD. A căzut cortina peste ultimul eşalon valoric al fotbalului judeţean, Liga 6. Cu Speranţa Turnu în rol de campioană, promovată în Liga 5, dar şi cu echipele de pe podium, Viitorul Fântânele şi Şiriana II Şiria aşteptând clarificări de la AJF Arad, pentru a face pasul în eşalonul intermediar.
UT Arad
ARAD. A treia ediție a Turneului internațional de fotbal Old Boys de la Arad, disputată pe arena „Banatul” din Sânicolau Mic, a ajuns în vitrina celor de la FC Bihor.
Local
ITM Arad a depistat mai multe cazuri de muncă nedeclarată în rândul companiilor de transport pasageri, livrări şi curierat.
Local
Temperaturile vor ajunge până la 37 de grade, vineri, în Arad, fiind emis și un cod portocaliu de caniculă.
Local
Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad a dat detalii despre cei patru CFR-iști acuzați de delapidare în formă continuată și o femeie acuzată de complicitate.
ARADON Sport local
ARAD. Secția de baschet a CSŞ Gloria Arad primește o nouă confirmare a valorii sale, dovadă cele cinci convocări sub tricolor.
Citiți principiile noastre de moderare aici!