Mai exact, potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad „inculpata Creţ Simona, în calitate de administrator al unei societăţi comerciale, în scopul sustragerii de la plata obligaţiilor fiscale faţă de bugetul de stat, a omis să înregistreze în documentele contabile, respectiv să declare la organul fiscal teritorial operaţiunile comerciale cu material lemnos efectuate şi veniturile aferente realizate în perioadele 01.02.2011-27.02.2012, 02.07.2012-31.08.2012, precum şi în luna martie a anului 2013, respectiv în scopul împiedicării verificărilor financiare şi fiscale şi a refuzat nejustificat să prezinte la data de 15.10.2012 organelor de poliţie judiciară documentele legale ale societăţii”.
Dosarul a fost înaintat Tribunalului Arad spre competentă soluţionare.
Evaziune fiscală cu material lemnos
Evaziune fiscală cu material lemnos
Evaziune fiscală în formă continuată, respectiv refuz nejustificat de a pune la dispoziţia organelor de control financiare, fiscale şi de poliţie a documentelor legale ale societăţii, infracţiuni aflate în concurs - sunt infracţiunile de care este acuzată o femeie.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Un bărbat de aproximativ 70 de ani a suferit arsuri la nivelul capului, în urma unui incendiu izbucnit la anexa unei case de pe strada Emil Gârleanu, din Arad.
Mapamond
Forțele armate americane au început să utilizeze baze militare britanice pentru „operațiuni defensive specifice cu scopul de a împiedica Iranul să lanseze rachete în regiune, ceea ce ar periclita viețile unor britanici”, a comunicat sâmbătă pe platforma X ministerul apărării de la Londra, citat de AFP.
UT Arad
Antrenorul UTA-ei crede că echipa sa e cea mai slabă la fazele fixe și spune că nu e tare complicat să câștige play-outul.
România
Ministrul de Finanțe, Alexandru Nazare, a fost implicat, sâmbătă, într-un accident rutier în Capitală, soldat cu două persoane rănite ușor din celălalt autoturism, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.
Local
Organizat pe malul râului Mureș, la Periam Port, în județul Timiș, festivalul se va desfășura anul acesta pe 10 și 11 iulie.
Local
Trei șoferi arădeni au fost „transformați” în pietoni de polițiști, după ce s-au plictisit să mai aștepte trenul și au trecut pe roșu calea ferată
Citiți principiile noastre de moderare aici!