aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
UPDATE. Femeia care susține că a fost agresată de polițiști, amendată în repetate rânduri

UPDATE. Femeia care susține că a fost agresată de polițiști, amendată în repetate rânduri

De Ioana Costas
la 13 May 2021 12:05 Reactualizat la: 13 May 2021 18:18
18 Comentarii

UPDATE. Femeia care susține că a fost agresată de polițiști, amendată în repetate rânduri

13 May 2021 12:05 Reactualizat la: 13 May 2021 18:18
Potrivit informațiilor pe care le deținem, atât femeia cât și soțul și fiul acesteia au mai avut de-a face cu oamenii legii. În urmă cu două săptămâni, aceștia ar fi fost amendați de polițiști. De altfel, aceștia ar fi „adunat” mai multe sancțiuni contravenționale de-a lungul timpului pentru că ar fi participat la scandaluri, femeia fiind cunoscută în zonă ca având un comportament inadecvat în societate.UPDATE: IPJ Arad a demarat o anchetă internă în ceea ce privește incidentul.
Scris de Ioana Costas - Potrivit informațiilor pe care le deținem, atât femeia cât și soțul și fiul acesteia au mai avut de-a face cu oamenii legii. În urmă cu două săptămâni, aceștia ar fi fost amendați de polițiști. De altfel, aceștia ar fi „adunat” mai multe sancțiuni contravenționale de-a lungul timpului pentru că ar fi participat la scandaluri, femeia fiind cunoscută în zonă ca având un comportament inadecvat în societate.UPDATE: IPJ Arad a demarat o anchetă internă în ceea ce privește incidentul.

Trimite articolul

X

UPDATE: IPJ Arad a demarat o anchetă internă în ceea ce privește incidentul.

„Se efectuează o anchetă internă la nivelul IPJ Arad pentru clarificarea stării de fapt și luarea măsurilor legale, dacă se impun. Până în acest moment cele sesizate nu se confirmă, potrivit declarațiilor mai multor martori”, a precizat agent șef de poliție Claudia Iuga, purtător de cuvânt în cadrul IPJ Arad.

În cauză a fost deschis un dosar penal pentru purtare abuzivă, cercetările fiind continuate de procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Gurahonț.


 

ARAD. În continuare, la Poliție nu a fost depusă plângere pentru agresiunea pe care ar fi suferit-o femeia. Conform informațiilor noastre, există martori care infirmă cele susținute de apropiații femeii, cum că aceasta ar fi fost bătută de mai mulți polițiști din Sebiș.

În momentul preluării pacientei de către echipajul SMURD, potrivit informațiilor pe care le deținem, aceasta prezenta mici excoriații la brațul drept, femeia acuzând dureri la nivelul mâinii, semnele vitale fiind stabile, puls și tensiune în limitele normale. Femeia nu prezenta urme de lovituri la nivelul feței sau al corpului.

Polițiști acuzați că au agresat o femeie, la Buteni

Trimite articolul

X
Taguri:
agresata ,
Arad ,
Femeia ,
politisti ,
refuzat ,
semnatura ,
spital
18 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Marius says:
    May 13, 2021 at 12:24 pm

    Deci se pune batista pe tambal? Mafia lemnului din zona are nevoie de politisti obedienti si cand e nevoie sare in ajutorul lor?

    Reply
    • Bilbao says:
      May 13, 2021 at 12:33 pm

      Si ce are comentariul tau de-a face cu articolul?

      Reply
      • anonim says:
        May 13, 2021 at 2:36 pm

        Chiar e atat de greu de inteles ce a spus Marius ??? se musamalizeaza toata treaba ca nu cumva actualii politisti sa fie schimbati , deoarece din ce spune Marius , actualii politisti sunt mana dreapta a mafiei lemnului din acea zona , daca s ar face o ancheta serioasa in urma acestei povesti din articol iar politistii ar trebui sancationati ,schimbati , lemnarii ar putea sa nu mai gaseasca intelegere la cei noi veniti ..acum pricepi , sau …?

        Reply
        • Bilbao says:
          May 13, 2021 at 7:14 pm

          Esti la fel de paralel

          Reply
  2. jurist says:
    May 13, 2021 at 12:55 pm

    Faptul ca femeia si o ruda ar fi avut de-a face cu oamenii (fara de)legii,este lipsit de importanta,in schimb trebuie clarificate semnele si escoriatiile;ca exisata amertori e foarte bine,probabil si ei au avut de-a face cu militienii,si doresc sa fie obedienti.Oricum,o ancheta interna ar elucida cazul,chiar in absent vrenuei plingeri.

    Reply
  3. Gigi says:
    May 13, 2021 at 1:12 pm

    Atât timp cât polițiștii nu poarta camere adevărul nu o sa fie aflat. Pe de o parte polițiștii pot face abuzuri, pe de o alta parte unu cu școală vieții își poate face răni și sa spună ca l-au bătut polițiștii.
    Oare de ce nu vor polițiștii sa aibă camere sa le supravegheze orice acțiune și sa poata fi verificați. O camera de aia e 250 lei in comert și scăpa de orice acuzații. Dacă sunt curați.

    Reply
  4. Adi says:
    May 13, 2021 at 1:26 pm

    Comportament inadecvat(!!!) Păi atunci ce să mai zicem de polițiști,care ar trebui prin natura profesiei lor să fi un exemplu in societate,este normal să rupi un cetățean cu bătaia pwntru că nu poartă mască penteu o mincină gogonată la nivel planetar….ce suntem in India sau s-a instaurat Legea Marțială si noi nu știm,am devenit un stat condus de militari și polițiști cumva? mie mi se pare prea mult exces de zel.🤔🤔🤔

    Reply
  5. filmul bataii says:
    May 13, 2021 at 2:29 pm

    Pentru cautatorii adevarului: intrati pe activenews punct ro si vedeti filmul cu bataia primita de doamna in cauza si judecati singuri.

    Putea sa aiba femeia 1000 de amenzi, tu politist cu insemnele statului nu ai dreptul sa te comporti ca un animal si sa o bati pana ii sare sangele pe gura. De la inceputul plandemoniei aceste fiare in uniforma comit crime si infractiuni cu impunitate ceea ce va duce la raspunsuri aidoma.

    Reply
    • Gogu says:
      May 13, 2021 at 5:00 pm

      Nu ai voie sa bați pe nimeni, trebuie sa rabzi sa te faca in toate felurile toate scursurile societatii si sa apleci capul in fata lor. In ce tara din lume faci asa ceva cu politia.

      Reply
      • Măăă,așa-i says:
        May 14, 2021 at 5:40 am

        Gogule nu te mai zburi atâta,nu sînt dovezi că această femeie,scursura societății ” cum îți place ție să o faci este intr-adevăr așa cum zici tu,cum susții tu,vino cu dovezi,martori așa cum se face intr-o tară civilizată nu bagi femeia in spital numai pentru că așa vrei tu,deținătorul puterii absolute,că nu știi măi vânjosule când ți se poate intoarce roata,in uniformă sau nu. Tu faci parte din aparatura de stat,dintre cei plătiți de contribuabili,nu ai voie să greșești,iar dacă o faci vei plăti nu se știe când dar torul in viață are un rost si nu poți p” pedepsi ” tu un polițist pe cineva numită” scursura societății” dacă era intr-adevăr așa cum susții tu fii sigur mă nătângule că nu se amesteca presa,ziarele pentru că ei sunt plătiți să promoveze cazuri serioase ,nu …..cazuri neinsemnate.

        Reply
      • mircea says:
        May 14, 2021 at 8:34 am

        Da mai Gogule ,tre sa rabzi ca de aia primesti spor de pericol si iesi la pensie la 45 de ani cu n-spe mii de lei pe luna.Nu iti place meseria lasa pe altul si du-te la coasa.

        Reply
        • Victor says:
          May 14, 2021 at 10:42 am

          Ai dreptatate Mircea,așa este da cine să vadadă asta,nu vezi cu câtă impertinență iese si o face in tot felul după ce a bătut-o in locul ei puta fi orcare din noi și apoi să ne facă in tot felul ca in America ,pățania cu negri,la noi scursuri sociale făra a da nume a celor care au injosit-o,fără a da nr de dosare de certatare a scursurii sociale,deci fără martori și fără probe,eu in locul ei l-aș da in judecată dacă nu e demarată din oficiu o cercetare penală a cazului. Nu suntem o tară de sălbatici așa cum vrea alții să părem

          Reply
    • CC says:
      May 13, 2021 at 6:35 pm

      Din filmarile aparute in spatiul public se vede ca doamna nu avea deloc sange nici la gura nici la nas.Medicii au constatat ca nu avea leziuni. Pana a ajuns la spital a si iesit din ,,coma” si a refuzat internarea. Circ ieftin… doamnei inse cuvine un oscar pt interpretare.

      Reply
    • Cr says:
      May 13, 2021 at 6:48 pm

      Ce sa vedem mai berbecule pe Active news? Teatrul jucat de “doamna” după sosirea ambulantei?

      Reply
  6. anonim says:
    May 13, 2021 at 4:01 pm

    Organele au aflat oare despre tiganii ce se arunca in fata masinilor cu scopul de a santaja conducatorii auto, la Piata Sarbeasca si in zona de impact cu checheciul, ? Oare nu vine o patrula in civil sa supravegheze zonele, sa ii vada si sa ii ia la intrebaru ?

    Reply
  7. mocofan - club says:
    May 13, 2021 at 4:18 pm

    Toți șefii acestor milițieni reșapați, au la vedere, atât pe birouri cât și pe pereți, icoanele cu Maica Domnului, Arsenie Boca, dar in inimile lor îi au de fapt pe Nicolae Beleașcă, Vladimir Puțin și Liviu Dracnea

    Reply
  8. paduraru says:
    May 13, 2021 at 7:55 pm

    faptul ca a mai fost amendata e.irelevant.ipj incearca sa manipuleze…sunt.miliarde de amenzi date.de.militieni abuziv si necontestate pe zi ce.trece cred tot mai.mult.ca politia e.de.fapt.mafie.si.grup infractional organizat!daca a mai.fost.amendata nu inseana.ca.militienii au procedat corect!rusine purtatorilor de.cuvant.slab pregatiti din.ipj!

    Reply
  9. Nealcosu says:
    May 13, 2021 at 8:24 pm

    Mai este o stire…. o femeie din Anglia a fost răpită de extraterestrii de peste 50 de ori! Ba de pe drum, din curtea casei, de pe balcon..! Numa minuni auzi! Da si pun botu tati proștii! Și proști și mulți! Mare-i grădina ta Doamne!

    Reply
  10. Cele mai citite știri

    1
    INFORM MEDIA PRESS angajează: DISTRIBUITORI DE PRESĂ
    2
    „Rusalka”, vineri seara, la Cinematograful „Arta”
    3
    Modernizarea Bibliotecii Județene, aproape gata
    4
    VIDEO | Căței salvați de jandarmii arădeni
    5
    Conferința „Storytelling în educație”, la UAV
    6
    Poate ține Viitorul „strocul” ridicat?
    7
    Organizația Municipală a PSD Arad a fost dizolvată!
    8
    Explozie la un bloc din municipiul Bistrița
    9
    Prințul Andrew al Marii Britanii renunță la titlul său regal
    10
    Tehnologia eSIM explicată: ce telefoane sunt compatibile și cum se activează cu Yesim

    România

    Oana Țoiu: Benzinăriile Lukoil pot funcționa legal până în aprilie 2026
    Benzinăriile Lukoil pot funcționa legal, pot plăti salarii și achiziționa stocuri până în aprilie 2026, a precizat, joi, ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.

    Mapamond

    Media despre noile discuții americano-ucrainene în Florida. De fapt delegației Kievului i se va comunica ce au discutat Witkoff și Kushner cu Putin
    Responsabili americani și ucraineni urmează să poarte noi discuții joi în Florida pentru a încerca să găsească o soluție negociată la războiul declanșat de Rusia în Ucraina, într-un moment în care Washingtonul a relaxat sancțiunile împotriva companiei petroliere ruse Lukoil, relatează AFP. 1

    Mapamond

    Putin: Negocierile cu SUA privind Ucraina sunt complexe, dar este nevoie de implicare
    Președintele rus Vladimir Putin a declarat joi, într-un interviu difuzat de un post de televiziune indian la începutul vizitei sale oficiale în India, că negocierile cu privire la încheierea războiului în Ucraina aflate în desfășurare cu SUA sunt „complexe”, dar pentru reușita acestora este nevoie de implicare, nu de obstrucționarea lor, după ce anterior el a acuzat aliații europeni ai Ucrainei că fac tot posibilul să împiedice acest proces, relatează AFP. 2

    România

    Președintele Dan retrimite în Parlament legea privind combaterea extremismului
    Legea privind combaterea extremismului a fost trimisă la reexaminare de către președintele Nicușor Dan, acesta apreciind că actuala formă a actului normativ ar putea duce la 'amplificarea tensiunilor'. 1

    România

    Rezultatele extragerilor Loto
    Rezultatele extragerilor loto din data de 04-12-2025 sunt următoarele:

    România

    Ce au căutat românii pe Google în 2025 - păpușa Labubu, kendama sau idei de afaceri
    Păpușa Labubu, kendama, idei de afaceri, dar și trecerea în neființă a unor persoane publice s-au aflat în topul căutărilor din 2025 pe Google, conform unei statistici publicate, joi, de către companie. 1

    Mapamond

    Grupul ungar MOL este interesată să cumpere rafinăriile și benzinăriile Lukoil din Europa
    Grupul petrolier ungar MOL i-a informat pe oficialii americani că este interesată să cumpere activele internaționale ale gigantului petrolier rus Lukoil, compania ungară alăturându-se unei liste tot mai mari de ofertanți, au declarat pentru Reuters trei surse din apropierea acestui dosar. 1

    Mapamond

    Germania mută avioane de luptă în Polonia după recentele incursiuni ale Rusiei în spațiul aerian NATO
    Mai multe avioane de luptă germane Eurofighter Typhoon au decolat joi de la baza aeriană Nörvenich, lângă Köln, îndreptându-se către baza aeriană poloneză Malbork, la sud-est de Gdansk, pentru a consolida flancul estic al NATO, relatează joi dpa.

    Mapamond

    Putin a autorizat otrăvirea cu Noviciok a fostului spion rus Skripal în 2018, potrivit anchetei britanice
    Președintele rus Vladimir Putin trebuie să fi ordonat atacul cu agent neurotoxic Noviciok asupra ex-colonelului agenției de spionaj militare ruse GRU Serghei Skripal în 2018 într-un act „uimitor de imprudent” care a dus la moartea unei femei britanice nevinovate, concluzionează o anchetă independentă efectuată în Marea Britanie, potrivit Reuters. 4
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.