Trimite articolul
XPrimaria nu are nici macar un centimetru patrat de pamant la “Baile Lipova”, au pulverizat tot acum multi ani. Pur si simplu intamplarea a facut ca investitorul sa fie atras de cladirile puse de vanzare tot de un privat. Nu inteleg cu ce sprijin a venit primaria Lipova din moment ce nu are nimic acolo. Sau se considera sprijin semnatul de hartii necesare deschiderii bazei de tratament? Eu stiam ca asta se cheama munca pentru care esti platit. Ca nu fac munca voluntara. Parca vad ca i se baga omului pe gat personal din cunostintele diversilor angajati de la primarie. Adica Antoche e ala care a cerut pizza pe gratis acum cativa ani cand se deschisese o amarata de pizzerie.
Asa ca mai usor cu lauda cu munca altora. vedeti ce faceti cu centrul ala ca arata ca naiba, si cu bucata aia din bazar daramata abuziv de ala ala ce are balastiera si scoate balastru de ani de zile din albia Muresului. Sa nu mai zic de parcul ala unde cresc scaieti pe 3 milioane de euro.
Probabil ca Aradon o sa cenzureze comentariul ca, deh, oamenii au platit reclama si vine arion sa strice atmosfera.
-
Este corect 100% ce ai scris.
-
SUBSCRIU
-
Ai perfecta dreptate.Nota 10 pt comentariu!
Explicati cum de sa ajuns in paragina.Astept raspuns.Nu numai eu.
Un oraș rămas în urmă cu zeci de ani. Încălzire la bloc cu lemne dacă stai la etajul 4 și cari plasa cu lemne. Gazul nu vine în viitor. Toate comunele învecinate au gaz Lipova marele oraș care atrage investitori nu. Oare de ce firmele care vând lemn sunt cele mai profitabile.
nu aveți nici măcar în batjocoră un bloc reabilitat termic , podul este de umilință națională , spitalul o glumă perfidă pentru urmașii voștri, centrul și bazarul turcesc bom”bardat de ipocrizie , drujbele răsună precum ciocârlia în urechile lipovanilor , fosta piață este ceva ce nimeni nu înțelege .. o catacombă . iar voi vorbiți de investiții masive la Băile Lipova .. odată gestionate impecabil de militari ..
Fosta piata trebuie adusa la forma initiala,iar vinovatii sa raspunda pentru monstruozitatea actuala. Despre vechiul pod ce sa mai poti spune, cred ca au trecut zece ani de cand a inceput reabilitarea si v-or mai trece zece pana la finalizare.