Victima a sunat la 112 şi a solicitat prezenţa jandarmilor în local. „Ajunși de urgență la adresa precizată, jandarmii l-au identificat pe cel care a făcut apelul: un bărbat de 24 de ani. Acesta a reclamat faptul că în timp ce se afla în respectivul local, pe fondul unor discuții în contradictoriu, a fost lovit în zona feței de către un alt bărbat. Jandarmii l-au identificat pe cel de-al doilea bărbat, aflat și el la locul intervenției, acesta fiind Mircea M., de 28 de ani, cu domiciliul în municipiu”, au precizat reprezentanţii Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Arad.
Victima a depus plângere împotriva agresorului şi „având în vedere plângerea depusă, jandarmii au întocmit actele de sesizare necesare organelor de urmărire penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe”.
Lovit într-un bar din centrul Aradului în urma unor discuţii
Lovit într-un bar din centrul Aradului în urma unor discuţii
Discuţiile în contradictoriu purtate de doi tineri, duminică dimineaţa, într-un bar situat în centrul Aradului au luat o întorsătură neaşteptată. Unul dintre ei l-a lovit pe celălalt în zona feţei.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
O curte de apel federală a blocat vineri construcția la Casa Albă a sălii de bal de mari dimensiuni dorite de președintele Donald Trump, informează AFP și Reuters.
România
Președintele Nicușor Dan a trimis vineri Parlamentului spre reexaminare proiectul de lege privind metodele de intervenție imediată pentru prevenirea și combaterea atacurilor exemplarelor de urs brun asupra persoanelor și bunurilor acestora.
ARADON Sport local
Alți doi sportivi legitimați la CS Universitatea Arad au avut prestații bune la Oradea, în competiția juniorilor.
Local
Sute de credincioși au trecut, vineri, pragul Bisericii Minoriților din Arad pentru a se închina Relicvei Sfântului Francisc de Assisi, adusă pentru prima dată în municipiu și, totodată, pentru prima dată în România. Evenimentul face parte din pelerinajul organizat în cadrul Anului Jubiliar Franciscan 2026.
Local
Castelul Mocioni din Bulci, aflat în proprietatea Municipiului Arad și nefolosit ca unitate sanitară de 15 ani, ar putea primi o nouă destinație. Consiliul Local este chemat să își dea acordul de principiu pentru transformarea monumentului istoric într-un centru multifuncțional, însă decizia finală depinde de aprobarea Ministerului Sănătății.
România
Guvernul a adoptat vineri cadrul legal necesar pentru ca C.N.T.E.E. Transelectrica S.A., prin Dispecerul Energetic Național, să poată dispune, până la data de 31 august, o serie de măsuri de siguranță dacă evoluția Sistemului Electroenergetic Național o va impune.
România
Alocările bugetare guvernamentale pentru cercetare și dezvoltare (GBARD) la nivelul Uniunii Europene s-au situat anul trecut la 288,9 euro pe locuitor, o creștere de 57,7% față de 2015 (183,2 euro pe persoană), arată datele publicate vineri de Oficiul European pentru Statistică (Eurostat).
1
Advertorial
Carbenta Com - susține performanța în sport!
Citiți principiile noastre de moderare aici!