Vacanţa a trecut şi odată reveniţi la grădiniţă, pe copii îi aşteaptă noi responsabilităţi. Şi nu doar pe copii, ci şi pe părinţi şi cadrele didactice. În Grădiniţa cu P.P. Nr.15 Arad, copiii primesc o educaţie de cea mai bună calitate, graţie unui colectiv didactic deosebit de competent, care ştie să graveze în inimile copiilor calităţi care vor dăinui în timp precum: CINSTEA, BUNĂTATEA, HĂRNICIA, ONOAREA. În încercarea de a-i ajuta pe cei mici să înţeleagă tainele acestei lumi, doamnele educatoare, prin excelenţa pe care au dovedint-o de-a lungul timpului în a educa preşcolari, realizează acest lucru cu foarte multă înţelegere şi răbdare. Pentru acestea, prioritar este sufletul copilului, atât de avid de cunoaştere, încât consideră că trebuie hrănit cu dragoste şi afecţiune.
Bobocilor din grupa mică întreg colectivul de educatoare şi cei mai mari dintre copii le-au urat un călduros „Bun venit !”, iar de partea de divertisment s-a preocupat cu măiestrie Catalin Pintea, cunoscut sub numele de Magicianul. Dorim tuturor copiilor, cadrelor didactice şi părinţilor un an şcolar plin de succes şi realizări
Magie şi zâmbet la Grădiniţa P.P. Nr.15, Arad
Magie şi zâmbet la Grădiniţa P.P. Nr.15, Arad
Veselia revederii colegilor şi a doamnelor educatoare, emoţia cu care copiii din grupa mică au păşit pentru prima dată pragul gradiniţei, părinţi şi o ploaie de flori – toate acestea alături de un „Bun venit!” adresat cu caldură tuturor celor mici la început de an şcolar de către cadrele didactice ale Grădiniței cu Program Prelungit Nr.15 Arad, devenită din 01 septembrie 2015 unitate structură a Grădiniţei cu P.J. Nr.1 Arad.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Un bărbat de aproximativ 70 de ani a suferit arsuri la nivelul capului, în urma unui incendiu izbucnit la anexa unei case de pe strada Emil Gârleanu, din Arad.
Mapamond
Forțele armate americane au început să utilizeze baze militare britanice pentru „operațiuni defensive specifice cu scopul de a împiedica Iranul să lanseze rachete în regiune, ceea ce ar periclita viețile unor britanici”, a comunicat sâmbătă pe platforma X ministerul apărării de la Londra, citat de AFP.
UT Arad
Antrenorul UTA-ei crede că echipa sa e cea mai slabă la fazele fixe și spune că nu e tare complicat să câștige play-outul.
România
Ministrul de Finanțe, Alexandru Nazare, a fost implicat, sâmbătă, într-un accident rutier în Capitală, soldat cu două persoane rănite ușor din celălalt autoturism, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.
Local
Organizat pe malul râului Mureș, la Periam Port, în județul Timiș, festivalul se va desfășura anul acesta pe 10 și 11 iulie.
Local
Trei șoferi arădeni au fost „transformați” în pietoni de polițiști, după ce s-au plictisit să mai aștepte trenul și au trecut pe roșu calea ferată
Citiți principiile noastre de moderare aici!