În toate spațiile Complexului – Muzeul de Artă (str. Gh. Popa 2-4, etaj 2), Sala „Clio ” (str. Horea 10) ori în Palatul Culural (Piaţa George Enescu 1) – veți vedea expoziții, veți putea participa la workshop-uri și ateliere, ori veți asista la vernisaje („Salonul de acuarelă 2014”, „Fotoetnografica”, „Lumea lui Seth”) și prezentare multimedia („Codicele de la Rohonc, evanghelia cifrată”). Și totul este gratuit. Dar, cu detalii asupra programului, vom mai reveni.
"Noaptea Muzeelor", cu acces gratuit
Reactualizat la:
ARAD. La sfârșitul acestei săptămâni, mai exact sâmbătă, 17 mai de la ora 20.00, până noaptea, la ora 1.00, Complexul Muzeal Arad v-a pregătit mai multe surprize pentru...„Noaptea Muzeelor”.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Universitatea de Vest „Vasile Goldiş” din Arad a marcat Ziua Internațională a Pădurilor.
Local
Cum au fost sărbătorite persoanele care au un cromozom în plus, dar și multă determinare? Printre oameni, în societate.
Local
Un italian a fost prins, la Nădlac, cu 31 de kilograme de canabis în bagajele sale, în timp ce venea în România din Spania.
UT Arad
BUCUREŞTI. La vârsta de 29 de ani i s-a împlinit un vis. A prins o convocare sub tricolor. Într-un moment extrem de important pentru fotbalul românesc, barajul de calificare la Campionatul Mondial din această vară.
Local
Un tânăr de 29 de ani, din Iași, a fost prins în județul Mureș, după ce a furat, de la o firmă din Arad, o dubă încărcată cu produse electronice în valoare de 60 de mii de euro.
Advertorial
„Dotarea cu mobilier, material didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din județul Arad”.
Citiți principiile noastre de moderare aici!