ARAD. Centrul INFOTRAFIC din cadul Inspectoratului General al Poliției Române informează că „astăzi, până la ora 18.00, circulația va fi restricționată pe prima bandă și pe cea de urgență pe Autostrada A1 pe sensul Nădlac spre Deva, între kilometri 564 – 562, în zona localității Pecica, județul Arad, pentru efectuarea lucrărilor de întreținere curentă. Traficul se desfășoară deviat pe a doua bandă. Adaptați viteza, asigurați-vă și semnalizați din timp intenția de schimbare a benzii de circulație!”.
Restricții de trafic pe autostrada Arad-Nădlac, în zona localității Pecica
Restricții de trafic pe autostrada Arad-Nădlac, în zona localității Pecica
Circulația va fi restricționată astăzi, până la ora 18:00, pe sensul de mers Nădlac spre Arad, pe prima bandă și pe cea de urgență, în zona localității Pecica.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Guvernul a adoptat vineri cadrul legal necesar pentru ca C.N.T.E.E. Transelectrica S.A., prin Dispecerul Energetic Național, să poată dispune, până la data de 31 august, o serie de măsuri de siguranță dacă evoluția Sistemului Electroenergetic Național o va impune.
România
Alocările bugetare guvernamentale pentru cercetare și dezvoltare (GBARD) la nivelul Uniunii Europene s-au situat anul trecut la 288,9 euro pe locuitor, o creștere de 57,7% față de 2015 (183,2 euro pe persoană), arată datele publicate vineri de Oficiul European pentru Statistică (Eurostat).
Advertorial
Carbenta Com - susține performanța în sport!
Local
Senatorul PNL Glad Varga anunță că Strategia pentru Biodiversitate nu impune noi interdicții fermierilor sau mediului de afaceri.
ARADON Sport local
ARAD. Două săptămâni ne desparte de startul sezonului fotbalistic 2026-2027 în Liga 4-Mavros.
ARADON Sport local
SÂNTANA. Antrenorul Adrian Abrudean a decis să nu stea doar în juniorii Vlad Trif și David Parasca între buturi, apelând la experimentatul Victor Gârlea (31 de ani).
UT Arad
ARAD. Declarațiile lui Ioan Varga, de aseară, de la finalul meciului CFR Cluj - Tromso, scor 0-5, au tulburat apele, atât pe malul Someșului, cât și cel al Mureșului.
5
Local
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, vineri, avertizări Cod galben și Cod portocaliu de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic ridicat, valabile în jumătate din țară.
Citiți principiile noastre de moderare aici!