Oamenii legii spun că B. Ciprian de 19 ani, G. Ovidiu de 20 ani, R. Bogdan de 18 ani, T. Ion de 19 ani, I. Petru de 18 ani, D. Darius de 22 ani, şi D. Marius de 18 ani au sustrat din locuinţa lui Daniel C., de 38 de ani, tot din Galşa, 120 de metri de ţeavă din cupru, 10 kg de cupru, fier beton şi calorifere în valoare totală de aproximativ 13.300 de lei. Furturile ar fi avut loc în perioada ianuarie-februarie 2013. „Faţă de aceştia s-a dispus începerea urmăririi penale sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat poliţiştii continuând cercetările pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale”, ne-a informat Camelia Tuduce, purtătorul de cuvânt al Poliţiei.
Sapte tineri din Galsa, prinsi la furat
GALŞA. Nu mai puţin de şapte tineri din localitatea Galşa, comuna Şiria, se află în vizorul Poliţiei, aceştia fiind principalii suspecţi ai unor furturi comise dintr-o locuinţă.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
4
Local
Proiectul actualizează și regimul sancțiunilor. Pentru o serie de abateri prevăzute de regulament, inclusiv pentru neconcordanțe între declarația de protecție fonică și situația constatată în teren, amenzile vor fi cuprinse între 2.000 și 2.500 de lei.
România
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, marți, la finalul consultărilor cu președintele Nicușor Dan, că există două variante de guvern minoritar, o a treia variantă fiind un guvern „cu o majoritate foarte subțire”. Au existat întrebări legate de o posibilă sesiune extraordinară, cum și când ar funcționa - la început de iulie sau mai târziu.
România
USR nu va putea să susțină un guvern din care face parte PSD, a afirmat, marți, președintele USR, Dominic Fritz, după consultările de la Cotroceni cu președintele Nicușor Dan.
România
Președintele PNL, Ilie Bolojan, a declarat marți, după consultările cu președintele Nicușor Dan, că un Pact pentru România reprezintă o formulă realistă prin care se poate avea în termen scurt un guvern învestit.
1
România
Președintele AUR, George Simion, a declarat, marți, după consultările de la Cotroceni, că partidul său este „atașat valorilor românești” și că fără acesta nu se poate rezolva criza guvernamentală.
România
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a anunțat marți, în urma consultărilor cu președintele Nicușor Dan, că PSD este gata să își asume guvernarea.
Evenimente
Ziua Drapelului Național va fi marcată și în acest an printr-un ceremonial militar și religios organizat în Piața Catedralei din municipiu, în perioada 25–26 iunie 2025, sub coordonarea Instituției Prefectului – Județul Arad.
Local
Este vorba despre o stradă nou înființată, iar proiectul privind atribuirea numelui se află în procedură de transparență.
Citiți principiile noastre de moderare aici!