aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Şase adolescente, dintre care trei băute, s-au bătut în Parcul Europa din Arad

Şase adolescente, dintre care trei băute, s-au bătut în Parcul Europa din Arad

De Valentin Goran
la 19 July 2020 13:48 Reactualizat la: 19 July 2020 15:28
47 Comentarii

Şase adolescente, dintre care trei băute, s-au bătut în Parcul Europa din Arad

19 July 2020 13:48 Reactualizat la: 19 July 2020 15:28
Cele șase fete au vârste cuprinse între 12 și 14 ani. Se pare că trei dintre ele au consumat o sticlă de vodcă amestecată cu bere. Cinci dintre fete au fost filmate de arădenii din parc cum o bat pe a șasea.
Scris de Valentin Goran - Cele șase fete au vârste cuprinse între 12 și 14 ani. Se pare că trei dintre ele au consumat o sticlă de vodcă amestecată cu bere. Cinci dintre fete au fost filmate de arădenii din parc cum o bat pe a șasea.

Trimite articolul

X

Arad. Incidentul a avut loc sâmbătă, 18 iulie. Conform informațiilor noastre, trei dintre tinere au consumat o sticlă de vodca Stalinskaya amestecată cu bere. Semnalul a fost dat de arădenii prezenți la incident prin dispeceratul poliției locale, când a fost solicitată prezența unui echipaj aflat în vecinătatea Parcului Europa, unde cinci fete cu vârste între 12 și 14 ani o agresau pe o a șasea.

La fața locului se aflau zeci de copii, dintre care unii au și înregistrat scena pe telefoanele mobile. Una dintre înregistrări a fost pusă la dispoziția polițiștilor locali cu atribuții de ordine publică de către cei care au aplanat conflictul.

„Tinerele au fost identificate și conduse la părinții lor. Celor trei tinere polițiștii locali le-au aplicat trei amenzi contravenționale, conform Legii 61/1991 pentru sancționarea unor fapte privind încălcarea unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice”, au declarat reprezentanții Poliției Locale Arad.

Conform datelor deținute de DGPL, părinții fetei agresate vor depune plângere penală.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
bataie ,
europa ,
fete ,
parcul ,
sase
47 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Luca says:
    July 19, 2020 at 2:10 pm

    Nu o fost 5 contra 1 a fost 3 contra unu știu foarte bine ce sa întâmplat acolo pentru că am fost de față

    Reply
    • Silvester says:
      July 19, 2020 at 11:20 pm

      Si daca ai fost acolo n-ai putut sa intervi? Ai preferat sa te uiti sau mai rau sa filmezi nu? Putzoi fricos si las.

      Reply
      • Purplepuff says:
        July 20, 2020 at 1:06 pm

        De ce te-ai baga? Daca esti mascul 18+ si daca sufli pe ele se descompun. Ai chef sa ajungi in judecata ca ai dat in minore? Se vede ca n-ai de aface cu viata reala.

        Reply
        • Jonas says:
          July 20, 2020 at 2:42 pm

          Purplepuff dar tu numa sa dai in ele ai sti sa le desparti? Tu cred ca nu sti traii in lumea reala.

          Reply
  2. vioricaalfa34 says:
    July 19, 2020 at 2:55 pm

    care zice dda rau de fetile e pedofil pericolos

    Reply
    • țiobag says:
      July 19, 2020 at 6:21 pm

      @vioricaalfa34.Mai treci pe la școală, analfabeto.

      Reply
    • anonim says:
      July 19, 2020 at 6:49 pm

      Piranda !!! iar ai baut votka ? fiti ar mirosul de ras sa ti fie ca sugativa mai poti sa fii ….tine ti fata sub control , plm se pare ca te copiaza de tanara , masa alcoolista , fata alcoolista in devenire …. auzi ! fete cacacioase de 12 ani consumatoare de Votka !!!….pff !!! faina educatie au primit acasa !

      Reply
      • anonim says:
        July 19, 2020 at 7:21 pm

        Sunt cele ce s-au mutat in casa de pe Praporgescu sau cele ce stau in gazda la blocurile din zona ? ca s-au labartat jegosii cu barlogurile pana in centru.

        Reply
  3. adi says:
    July 19, 2020 at 2:57 pm

    Inocentele fetite , bine ca nu le-a violat careva .

    Reply
  4. ARADEAN says:
    July 19, 2020 at 2:59 pm

    asta da distantare sociala ! Bravo !

    Reply
    • Chris says:
      July 19, 2020 at 7:26 pm

      Esti retardat, ce dracu tot ai cu distantarea…crezi ca toti sunt panicati ca si tine?

      Reply
      • Annette says:
        July 19, 2020 at 9:44 pm

        Retardat ești tu și cei cu școala vieții dacă ar da virusul in voi să scăpăm de cei cu școala vieții

        Reply
        • Chris says:
          July 20, 2020 at 10:36 am

          Annette, zdreamta centurii, stai in mortii matii in casa si crapa acolo, lasa lumea sa-si traiasca viata si nu le mai impune tu ce si cum…o sa crapi tu de foame la iarna cu tot cu scoala ta…

          Reply
          • anonim says:
            July 20, 2020 at 8:22 pm

            👍👍👍

      • Dizek says:
        July 19, 2020 at 10:07 pm

        Ah Chris, retardul suprem al Aradului. Chiar ma intrebam pe unde esti.

        Reply
        • Chris says:
          July 20, 2020 at 10:36 am

          Am fost pana la ma-ta sa-i dau o muie…

          Reply
          • Cititor says:
            July 20, 2020 at 8:55 pm

            Aradon, asa jos ati ajuns? 🙁

      • dinamo says:
        July 20, 2020 at 12:15 pm

        Retardata-i mata,tactu nevasta-ta cea kurwa si tot neamul tau/nu ti-i rusine dobitokule??

        Reply
  5. dinamo says:
    July 19, 2020 at 3:17 pm

    cee?12-14 ani?pai putzele astea nu is gravide deja?ce cauta inr-un parc de copii(de titza) cum de nu is la birt,la cazino,la cluburi de noapte?rusine parintilor,nu le da-ti numele sa stim si noi dobitoacele..

    Reply
  6. Aradeanca says:
    July 19, 2020 at 3:20 pm

    Asta inseamna Facebook ! Se cearta de la cine stie ce prostie si ajung sa-si dea in cap ! Mamaaa…ce le-as da eu lor ! Iar in locul parintilor, luat telefonul 1 an ! Mama lor de fete ! Sa fi fost batut copilul meu, ace mâncau fetele alea ! Sa vezi atunci educatie !
    Mi-e dor de anii in care mergeai in parc sa te plimbi cu drag. Acum..ce vezi? Batai…de la varste cat mai fragede, si mai nou si-ntre fete, drogati, altii se fac alte minuni in boscheti, altii isi plimba cainii…si calci in “minunea” lor.
    Am ajuns vai de noi civilizatie ! Dar…si parintii sunt vinovati !

    Reply
    • Prostie says:
      July 19, 2020 at 9:36 pm

      Mda… ca inainte sa apara internetul toata lumea era civilizata si totul era roz.

      Reply
    • Purplepuff says:
      July 20, 2020 at 1:08 pm

      Violenta sa inventat odata cu internetul? Dute inapoi in gaura din care ai venit.

      Reply
    • Unu says:
      July 20, 2020 at 1:28 pm

      Panarame de parinti, panarame de copii……. Vai de morții lor, viitoare gunoaie ale societății ca și părinții lor defapt.

      Reply
  7. Pitagora de la Intim says:
    July 19, 2020 at 3:25 pm

    Laso-n pielea mea 😜in parc este paza promta apar halde locaili pe moment cu agenda

    Reply
    • un gheorghe says:
      July 20, 2020 at 12:18 pm

      APAI NEA-TEOREMA,AI SI TU O FATA K ASTA 100% E EDUCATA NORMAL DE CATRE NEVASTA-TA,NU?K TU ESTHI VAI DE TN BOLNAVULE.

      Reply
    • un gheorghe says:
      July 20, 2020 at 10:39 pm

      vz pe unde parchezi 85-mag si motoscarta aia scumpa A TA,poate mai iei amenzi-URATULE-

      Reply
  8. Nealcosu says:
    July 19, 2020 at 3:26 pm

    Nu-s fetele “divine”! Parintii ar trebuii altoiti! Da ma rog, Dumnezeu nu exista, e rau…cei 7 ani de’acasa is 6 si mai putin!

    Reply
  9. cat fight says:
    July 19, 2020 at 3:37 pm

    Uh …am ratat spectacolul.

    Reply
  10. dodolan says:
    July 19, 2020 at 3:42 pm

    sase pitipoance care se caftesc dintre cre trei trotilate…asa ceva nu vezi decat o data in viata.
    Si am pirdut faza….

    Reply
  11. Florian says:
    July 19, 2020 at 4:24 pm

    Încet,dar sigur ne “americanizam”.iarba,halloween,alcool,droguri,prostituție,pornografie..mai lipsesc armele

    Reply
    • Traditia says:
      July 19, 2020 at 5:01 pm

      Bautura si bataie e o traditie romaneasca din mosinstramosi. Mergi in zonele din estul tarii si a europei si convinge-te. Pastrati traditia romana geto daca ultra ortodoxa, jos cu educatia si dezvoltarea.

      Reply
    • Sorin says:
      July 19, 2020 at 9:46 pm

      Prostituția în România e pe primul loc știe toată Europa și ne mândrim cu fetele noastre

      Reply
    • Salazar says:
      July 19, 2020 at 11:27 pm

      Florinel, asa pentru a-ti mai cizela ignoranta…prostitutia, alcoolul si pornosagul…era si inainte de ani ’90 stai tu linistit. La tara inca se bea mai vartos ca si acum. Reviste porno erau de la fratii “hunguri”…prostituate…mai pe la toate hotelurile grele. Si tarfulite de cartier erau destule, ba chiar mai curate si nu asa pigmentate ca astea de azi. Ce nu era…e libertatea de exprimare. Atunci nu puteai spune decat “pu”… pe “la” il inghiteai rapid cu un baston dupa ceafa. Asta cu referire la partid. Acum fiecare injura cum vrea si pe cine vrea. Atunci eram 15% prosti…in rest baieti buni. Acum suntem 15% destepti…in rest baieti prosti, ignoranti, lasi, cacaciosi si laudarosi.

      Reply
    • Cosmin Valentin says:
      July 20, 2020 at 11:45 am

      Defapt sunt români care își cumpără puști ilegal și merg la vânat prin păduri.. mai lipsește doar tupeul de a ieși pe stradă cu arma și să tragă după oameni ca în GTA

      Reply
  12. anonim says:
    July 19, 2020 at 5:11 pm

    Ar trebui puse la munca in folosul comunitatii pe tot restul vacantei !Iar parintii la cursuri unde sa li se spuna ca trebuie sa te ocupi de progenituri, sa le controlezi, chiar de au iesit din scutece.
    Vede toata lumea din zona ca zeci de adolescenti se aduna in parcul acela, pe faleza si in scuarul cu arteziana de langa bazin sa bea hidromel, bere si sa fumeze ei stiu ce . Limbajul, tonul vocilor si manifestarile multora sunt suburbane si toti se fac a nu vedea cum arunca ambalajele gustarilor si ale bauturilor unde apuca, niciodata in cos sau tomberon. magazinele din zona le vand alcool si tigari si daca cineva nu o face, se gasesc si adulti ,,binevoitori,, sa ii ajute la ,,cumparaturi,,Politia e ocupata la sueta si cafea si nu mai face raiduri sa vada ce se intampla in acea zona, unde si cum isi parcheaza unii masinile, de la Perla si strazile adiacente Splaiului Praporgescu si pana la Pasaj si Maranata.haos , gunoi si acelmizerabil ,,fac ce -mi pare si ce vreau,,

    Reply
  13. anonim says:
    July 19, 2020 at 5:14 pm

    Șase cretine cu creiere de bibilica viitoare pitipoance-carne de tun si cu parinti buni de pus la colt !

    Reply
  14. Me says:
    July 19, 2020 at 5:21 pm

    Exista mai multe sesizari la “primarie” si politia locala privind lipsa personalului care sa asigure siguranta cetatenilor in aceste parcuri.
    Pana nu veti fi dati in judecata nu trimiteti patrule acolo.

    Reply
  15. Ursache Iola says:
    July 19, 2020 at 5:24 pm

    Luate din familie si SCOALA DE CORECTIE SAU ÎNCHISOARE JUVENILA minim 1 an !

    Reply
  16. pistaaa says:
    July 19, 2020 at 8:14 pm

    un link cu materialul video va rog…

    Reply
  17. bmwpower says:
    July 19, 2020 at 10:39 pm

    tarfe de mici

    Reply
  18. Vladimir says:
    July 20, 2020 at 7:01 am

    Desi frumos imbracate, domnisoare – BA ! Boarfe cu viitor la produs pe strazile Europei !

    Reply
  19. nero says:
    July 20, 2020 at 8:38 am

    Unde era politia locala care face numai fapte de vitejie??? Bine ca umbla sa dea amenzi la oameni nebinovati!!! Banuiesc ca le era frica de fete sa nu leo dea in freza. Politia locala este o institutie inutila care manaca banii contribuabilor degeaba.

    Reply
  20. radical liber says:
    July 20, 2020 at 10:58 am

    O singura solutie : bataie,bataie si iar bataie,sapte zile pe saptamina…Rezultatul,o cumintire rapida.

    Reply
  21. pista says:
    July 20, 2020 at 12:09 pm

    LA SCOALA DE CORECTIE CU ELE !!!

    Reply
  22. Liviu says:
    July 20, 2020 at 12:51 pm

    daca tot ai vazut de ce nu ai intervenit ??? nu mai iesii in societate ca nu are rost =]

    Reply
  23. Kata says:
    July 20, 2020 at 1:33 pm

    Protecția copilului s-a desființat cumva? … Și politia?!?
    Probabil provin din familii de bețivi ordinari și depravati…..

    Reply
  24. contantin says:
    July 20, 2020 at 3:32 pm

    Rusine parintilor si a tuturor parintilor care nu sunt in stare sa-si educe odraslele.Sunt foarte multi adolescenti buni de nimic,analfabeti,fara gram de educatie.Gratie parintilor care considera ca a da de mancare a cumpara un telefon e cam tot ce trebuie sa aiba copilul.Raspunsul lor?Ce sa faci …asa e generatia asta…..
    Bravo parinti!!!!!!Bravo!!!!Tot asa ati fost si voi educati?

    Reply
  25. Cele mai citite știri

    1
    INFORM MEDIA PRESS angajează: DISTRIBUITORI DE PRESĂ
    2
    Vechimea în muncă, verificabilă online. CNPP: „Adeverințele de la angajatori nu mai sunt obligatorii“
    3
    Tânăr de 18 ani, prins la volan fără permis, pe un drum cu acces interzis
    4
    Prefectul ia atitudine în problema oamenilor străzii: „Aradul nu e sat fără câini”
    5
    Oana Gheorghiu - numită vicepremier de președinte. Va depune jurământul joi, la Cotroceni
    6
    Un milion de persoane împărtăşesc programului ChatGPT gândurile lor suicidare, potrivit OpenAI
    7
    A participat la „europenele” de haltere
    8
    UPDATE. Accident rutier între Dorobanți și Iratoșu – cinci persoane implicate
    9
    Ministrul Catherine Vautrin: Franța va rămâne cu numărul de militari în România stabilit deja în cadrul Alianței
    10
    Nicușor Dan: Legea privind pensiile magistraților va trece. Sunt convins că va trece

    Mapamond

    VIDEO
    Au fost anunțate listele scurte de propuneri pentru nominalizare la premiile Oscar din 2026
    Academia de film americană a anunțat marți listele scurte de propuneri pentru nominalizare în 12 categorii la de-a 98-a ediție a premiilor Oscar, inclusiv la categoria 'cel mai bun lungmetraj internațional', informează variety.com.

    ARADON Sport local

    Dublu medaliat la Cupa Uniunii Europene
    SLIEMA. David-Razim Ciurar, sportiv legitimat la CS Municipal Arad, a avut o prestaţie remarcabilă la Cupa Uniunii Europene de haltere, întrecere sub egida European Weightlifting Federation (EWF).

    România

    Președintele atacă la CCR legea ce impune ca minimum 40% dintre sportivii dintr-o echipă să fie români
    Preşedintele Nicuşor Dan a transmis Curţii Constituţionale o sesizare de neconstituţionalitate asupra legii care impune ca minimum 40% dintre sportivii care evoluează într-o echipă în competiţiile naţionale oficiale să fie români, motivând că actul normativ este discriminatoriu.

    ARADON Sport local

    FOTO
    Fotbaliştii CSŞ Gloria, vizitaţi de Moş Crăciun
    ARAD. Eveniment plin de emoție, bucurie și spirit de sărbătoare, zilele trecute, în Aula „Ștefan Cicio Pop” a Universității de Vest „Vasile Goldiș” din Arad.

    Mapamond

    Zelenski anunță finalizarea documentului cu garanțiile de securitate pentru Ucraina. Rusia temperează așteptările de încheiere a războiului
    Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat marți că există un document în care mai multe țări detaliază ce fel de garanții de securitate sunt dispuse să ofere Ucrainei după încheierea războiului cu Rusia, inclusiv o posibilă desfășurare de trupe, dar a adăugat că acest document va fi făcut public numai după ce va intra în vigoare un armistițiu, despre care Rusia a transmis însă că va fi posibil numai în condițiile încheierii unui acord de pace și a reamintit că în niciun caz nu va accepta vreo desfășurare de trupe NATO în Ucraina, relatează agenția EFE. 2

    România

    Procurorii din CSM sesizează IJ pentru a verifica dezvăluirile din documentarul Recorder în cazul șefului DNA
    Secția pentru procurori a CSM a decis sesizarea Inspecției Judiciare pentru efectuarea de verificări în raport cu aspectele privind activitatea procurorului-șef al Direcției Naționale Anticorupție, Marius Voineag, semnalate în materialul de presă difuzat de Recorder.

    Local

    O seară a excelenței și emoției
    A fost „Gala Premiilor Academice 2025” la Universitatea de Vest „Vasile Goldiş” din Arad.

    România

    Judecătorul Laurențiu Beșu care a făcut dezvăluiri în documentarul Recorder a promovat interviul de la CSM și va deveni procuror
    Judecătorul Laurențiu Ionel Beșu, care a făcut dezvăluiri în documentarul Recorder, a promovat marți interviul susținut la Consiliul Superior al Magistraturii și urmează să activeze ca procuror.

    România

    VIDEO
    Danileț îi cere Liei Savonea să plece din magistratură: Să vă scrieți scrisoarea de demisie și să plecați la pensie
    Fostul judecător Cristi Danileț solicită șefei Instanței supreme, Lia Savonea, să demisioneze din magistratură, acuzând-o că i-a încălcat drepturile atunci când l-a sancționat în anul 2019 pentru delict de opinie.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.