aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Cinci mașini implicate într-un accident la Podgoria. Un șofer a decedat

Cinci mașini implicate într-un accident la Podgoria. Un șofer a decedat

De Ioana Costas
la 6 May 2022 14:15 Reactualizat la: 6 May 2022 16:22
22 Comentarii

Cinci mașini implicate într-un accident la Podgoria. Un șofer a decedat

6 May 2022 14:15 Reactualizat la: 6 May 2022 16:22
Un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Vladimirescu, a decedat vineri după amiază, după ce mașina sa a intrat în coliziune cu patru autoturisme care staționau la semafor, la Podgoria.
Scris de Ioana Costas - Un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Vladimirescu, a decedat vineri după amiază, după ce mașina sa a intrat în coliziune cu patru autoturisme care staționau la semafor, la Podgoria.

Trimite articolul

X

ARAD. Accidentul rutier a avut loc pe Calea Iuliu Maniu înspre sensul giratoriu. Nu se cunosc cu exactitate cauzele producerii accidentului în care au fost implicate, în total, cinci autoturisme, însă echipajele de prim ajutor au găsit la fața locului un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Vladimirescu, în stop cardio-respirator, acesta fiind șoferul uneia dintre mașini.
„Din primele cercetări ale colegilor s-a stabilit că un bărbat de 43 de ani, din Vladimirescu, în timp ce conducea un autoturism pe Calea Iuliu Maniu, spre Podgoria, a intrat în coliziune cu patru autoturisme care staționau la semaforul electric. După impact, autoturismul în cauză a ricoșat și a intrat în coliziune cu un semafor electric din intersecție. Conducătorul autoturismului în cauză a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Testarea cu aparatul alcooltest a celorlalți șoferi implicați a relevat faptul că niciunul nu consumase alcool. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor care au dus la producerea evenimentului rutier”, au declarat reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Arad.
La locul accidentului au fost trimise și echipaje medicale din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Arad. Acestea l-au resuscitat pe bărbatul în vârstă de 43 de ani, care se afla în stare de inconștiență, și l-au transportat la Unitatea de Primire Urgențe Arad din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad. Șoferul a decedat însă pe drum spre unitatea medicală.
Traficul rutier a fost îngreunat în zona Podgoria după producerea accidentului.

https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840473WhatsAppVideo20220506at32530PM1.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840474WhatsAppVideo20220506at32530PM.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840475WhatsAppVideo20220506at32529PM2.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840476WhatsAppVideo20220506at32529PM1.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840477WhatsAppVideo20220506at32529PM.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840478WhatsAppVideo20220506at32528PM3.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840479WhatsAppVideo20220506at32528PM1.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840480WhatsAppVideo20220506at32528PM.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840481WhatsAppVideo20220506at32527PM3.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840482WhatsAppVideo20220506at32527PM2.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840483WhatsAppVideo20220506at32527PM1.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840484WhatsAppVideo20220506at32527PM.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840485WhatsAppVideo20220506at32526PM2.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840487WhatsAppVideo20220506at32526PM1.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/1840488WhatsAppVideo20220506at32526PM.mp4

Foto: ISU Arad

Foto: ISU Arad

Foto: ISU Arad

 

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
Arad ,
masini ,
podgoria ,
sase
22 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Pin says:
    May 6, 2022 at 3:48 pm

    Să fi avut un atac de cord?

    Reply
  2. aradean says:
    May 6, 2022 at 3:51 pm

    ce va mirati?
    in Arad fiecare circula cum vrea stiind ca nu il vede politia si nu sunt nici camere de luat vederi macar pe centru. Asa ca…………..

    Reply
    • sadasdas says:
      May 6, 2022 at 4:12 pm

      O facut omul infarct. Prost mai esti, nici nu citesti dar ai o parere!

      Reply
      • pt sadasdas says:
        May 7, 2022 at 10:07 am

        Omul de care te iei are dreptate .Tu il faci prost pt că zice un adevăr?.
        Tu esti doctor că vorbesti de infarct? De ce nu pui problema unei neatentii sau a vitezei sau a unei depăsiri peste linia continuă ori a telefonului mobil ,etc etc ?Asteaptă să vezi rezultatul anchetei si atunci emite păreri.
        Asta e realitatea in Arad că nu prea vezi politie rutieră pe asfalt decât rareori ziua , noaptea nici atât si asta o stie toată lumea . Rezultatul se vede in traficul rutier. Scapă cine poate sau cine are noroc .

        Reply
    • Chris says:
      May 7, 2022 at 9:46 am

      Daca esti nevorbit,intwrnează te sa ai cu cine schimba o vorbă…mare comentaci ești si tu…nu ai pricwput nimic ..,stai jos!

      Reply
  3. Godzila says:
    May 6, 2022 at 4:14 pm

    O fi consumat ceva substante dubioase?

    Reply
    • Leu says:
      May 6, 2022 at 11:20 pm

      Poate a făcut al treilea vaccin

      Reply
    • Dragomir cosmin says:
      May 7, 2022 at 8:50 am

      Gunoiule a facut saracu infarct ce vorbesti prostii daca nu stii

      Reply
      • si eu pt Dragomir says:
        May 7, 2022 at 10:10 am

        Ocosule,esti convins de infarct ? sau e vorba de neatentia soferului?

        Reply
        • anonim says:
          May 7, 2022 at 2:51 pm

          Prostane ! scrie clar ca omul a decedat , ai vaga impresie ca a murit de la mirosul de crizanteme ?
          Aradon ! cere ti mamii naibii de la vecinii nostrii ucraineni o drona ca sa aveti posibilitatea sa faceti o filmare de asamblu , nu tot franturi de cate 10 secunde ca in satul cu prosti , mama ei de ziaristica azi si maine

          Reply
  4. jack says:
    May 6, 2022 at 10:51 pm

    un control la cardiolog face mununi daca ti se depisteaza din timp afectiunile cu tratament duci o viata normala asa cu colesterolul marit si fumator esti o bomba cu ceas !nicotina se dwpune pe vasele de sange si provoaca infundarea venelor nu e de joaca!

    Reply
    • AndJusticeForAll says:
      May 7, 2022 at 10:09 pm

      Nu nicotina e cea care se depune, de fapt ea se elimină mai repede decât crezi

      Reply
  5. Elena says:
    May 7, 2022 at 12:41 am

    Cum știm să judecăm!

    Reply
  6. Baron says:
    May 7, 2022 at 2:54 am

    Mai da rai sunteti,in general…Bietul om a plecat de acasa teoretic sanatos..Uite cum ni se poate intampla oricui,in orice clipa si secunda…Un stop Cardio-Respirator,un AVC si esti dus pe pluta ca si cum nu ai existat..Aici i s-a terminat filmul vietii,nu stii cand vine coasa nemiloasa..Nu face diferenta intre om bun si altul rau.Da-le naibii de masini si fieratanii,se repara,viata nu ti-o aduce nimeni inapoi,nici fericirea familiei,niciodata..Recunosc ca nu prea sunt credinicios,,,Iata ca bietul om si-a dat duhul langa biserica.Poate ca asa i s-a scris…Putea fi mult mai grav,cu pietoni,elevi, pe acolo…

    Reply
  7. policy of absence says:
    May 7, 2022 at 10:24 am

    din imagini putem observa cati polițiști sunt dintr o data prezenți. se circula în mod iresponsabil în întreg orașul , nu exista camere de supraveghere, radare fixe . carnete luate …, itp făcut …,controale medicale periodice….,politia absenta din trafic ,apare doar DUPĂ accident. nimic preventiv .

    Reply
  8. Eurig says:
    May 7, 2022 at 9:14 pm

    cu ocazia asta, profit de acest moment sa sugerez tuturor aradenilor care citesc comment-urile sa mearga frumos pe site-ul primariei sau a politiei si sa depuna o sesizare si cerere pentru mai multe camere de vederi, prezenta mai activa a politiei, orice considerati de ajutor, asta bineinteles daca nu suntem ipocriti, pentru ca politia nu va face niciodata nimic daca prostimea e mucles.

    Reply
    • webcam says:
      May 8, 2022 at 7:40 am

      politia e obligata, la.fel.si primăria sa fie în slujba cetățenilor care ii pun în funcții și plătesc . știu f bine ce au de făcut , sunt probleme redundante. a aștepta sesizări e doar o.scuza penibila de a nu și face treaba pt care sunt plătiți de ipocriți. penibil

      Reply
  9. Liviu says:
    May 8, 2022 at 9:35 am

    cum e un accident mortal , cum vin unii cu presupusul ca soferul a facut un infarct da dar nu puneti problema ca infarctu/daca a fost asa ceva/ putea apare si in urma socului provocat de accidentul provocat de cel ce a decedat .
    Nici unul nu puneti problema respectarii regulilor de circulatie ci sariti imediat ca omul a decedat din cauza infarctului si asa ar fi provocat accidentul /?!/
    Asteptati rezultatele cercetarilor facute de politia rutiera si apoi vorbiti

    Reply
    • vox says:
      May 8, 2022 at 12:19 pm

      exista lege prin care bolnavii cu anumite boli: cardiaci, diabetici , etc trebuie trimiși la un reconsult la centre medicale acreditate în siguranță circulației. e lege . dacă nu merge omul.din spirit.moral, trebuie trimis de medic d efamilie sau specialist . asta e prevenția . la fel montarea de camere , prezenta acelor polițiști pe șosele ,nu în birouri, educarea șoferilor, fluidizarea circulației. mereu DUPĂ UN ACCIDENT, apar regrete, politie, apoi la.o săptămâna se revine în aceeași mizerie cotidiana dominata de șpagă și interese personale

      Reply
  10. Cosmin says:
    May 8, 2022 at 9:41 am

    Si eu pt cei cu presupsul infarct
    In ziarul de azi se arată că a fost depistat un motociclist ce circula pe Cl A Vlaicu cu 127 km/oră !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dacă individul ăsta făcea un accident lovind masini , pietoni etc toti ati fi sărit că săracul a făcut infarct si ca urmare a provocat accidentul !

    Reply
    • vox says:
      May 8, 2022 at 12:58 pm

      și se amendează biclicisii…

      Reply
  11. lipsa politie rutiera says:
    May 8, 2022 at 2:47 pm

    Lipsa politiei rutiere macar ziua pe asfalt nici in centru nici in cartiere
    De noapte nici nu mai vorbesc fiecare conduce cum vrea ca e …intuneric………….ha!ha!

    Reply
  12. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Nicușor Dan: Consulul general al Rusiei la Constanța - declarat persona non grata
    3
    STIL DE VIAȚĂ. Adela Alexa, nutriţionist, dietetician: Fierul în alimentație - cheia energiei și a sănătății
    4
    Thuma: Am fost dat afară din partidul în care am câștigat fiecare mandat, de 25 de ani, prin vot
    5
    Tusk: Țările membre ale NATO ar trebui să ia în serios, în sfârșit, provocările Rusiei
    6
    Nicușor Dan: Contractele SAFE, semnate zilele acestea; capabilitățile - livrate într-un an
    7
    Adolescent reținut pentru furt, la Almaș
    8
    Şase persoane atacate cu arme albe cu ocazia sărbătoririi titlului câştigat de Arsenal în Premier League
    9
    Radu Miruță: Armata Română spune că, deviată sau nedeviată, drona cu explozibil e responsabilitatea Rusiei
    10
    Șantierul din Lugoj afectează trenurile din Arad

    România

    Thuma: Am fost dat afară din partidul în care am câștigat fiecare mandat, de 25 de ani, prin vot
    Președintele Consiliului Județean Ilfov, Hubert Thuma, lider al PNL Ilfov, a anunțat, marți, că a fost dat afară din PNL, partidul în care a câștigat „fiecare mandat, de 25 de ani, prin vot”, nu prin numire, spre deosebire de Ilie Bolojan, precizând că nu va renunța la mandatul pentru care cetățenii l-au votat.

    România

    Ionel Bogdan: Procedurile de excludere au început în PNL, vor fi finalizate după înregistrarea statutului la Tribunal
    Procedurile privind excluderea celor care au susținut guvernul propus de Adrian Veștea au început în PNL și vor fi finalizate după ce noul statut al partidului va fi înregistrat la Tribunalul București, a anunțat, marți, deputatul Ionel Bogdan, după ședința Biroului Permanent Național al formațiunii.

    Local

    VIDEO
    Patru bărbați reținuți, după ce au furat motorină dintr-un depou al CFR

    România

    Nicușor Dan: Varianta care pare să se contureze - un guvern politic minoritar
    Varianta care pare să se contureze după consultările de marți de la Cotroceni este cea a unui guvern minoritar, iar procesul de formare a unui nou executiv trebuie să fie accelerat, a transmis, marți, Nicușor Dan.

    România

    Consultări la Cotroceni/ Dumitru Coarnă: Se pare că va fi un guvern monocolor PSD
    Dumitru Coarnă, parlamentar neafiliat, a declarat marți, în urma consultărilor de la Palatul Cotroceni, că propunerea pentru premierul desemnat ar urma să vină de la PSD.

    România

    Consultări la Cotroceni/ Cosmina Cerva - propunerea de premier din partea PACE - Întâi România
    Cosmina Cerva este propunerea de premier din partea PACE - Întâi România, a anunțat, marți, senatorul Ninel Peia, după consultările cu președintele Nicușor Dan la Palatul Cotroceni.

    România

    Consultări la Cotroceni/Chiriță (Grupul parlamentar Uniți pentru România), l-a propus pe Ponta premier: Are o experiență guvernamentală și o expertiză
    Liderul Grupului parlamentar Uniți pentru România, Răzvan Mirel Chiriță, a declarat marți, după consultările de la Cotroceni cu președintele Nicușor Dan, că formațiunea sa îl propune pentru funcția de premier pe Victor Ponta, argumentând că acesta are o experiență guvernamentală și ar putea fi un liant pentru a se ajunge la un consens.

    România

    Consultări la Cotroceni/ Gavrilă: POT susține o formulă pro-occidentală, pro-americană. Ne disociem de comportamentul AUR
    Președinta Partidului Oamenilor Tineri, Anamaria Gavrilă, a anunțat marți, după consultările de la Palatul Cotroceni, că parlamentarii POT susțin o formulă de guvernare pro-occidentală, pro-americană.

    România

    Consultări la Cotroceni/Șoșoacă: Am solicitat să avem un program de guvernare, dar nu dat cu două ore înainte în Parlament
    Președinta SOS România, Diana Șoșoacă, a declarat, marți, după consultările de la Cotroceni, că i-a spus președintelui Nicușor Dan că își dorește ca un program de guvernare să fie prezentat la Parlament cu cel puțin 48 de ore înainte.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.