Trei tobogane artificiale vor face din plaja de la Ghioroc punctul de atracţie al arădenilor, care pot să participe cu o saltea, barcă, colac sau orice obiect gonflabil capabil să alunece pe un tobogan artificial, acoperit cu material sintetic. Organizatorii atrag însă atenția că cei care își doresc să „zboare” să nu aibă bijuterii, pantaloni cu fermoare și alte „zorzoane”.
„Lume bună, ne vedem sâmbătă, 15 iunie, complet funcțional și gata de acțiune”, anunță, pe o rețea de socializare, organizatorii, care au precizat că intrarea va fi liberă, începând cu ora 12.00.
Conceptul Slip & Slide a debutat pe plaja de la Ghioroc în anul 2014.
Slip & Slide revine la Ghioroc!
Slip & Slide revine la Ghioroc!
În week-end va fi mare agitaţie pe lacul de la Ghioroc, unde are loc o nouă întâlnire a celor pasionaţi de soare, distracţie şi adrenalină, ocazionată de lansarea pe anul 2019 a conceptului Slip & Slide.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Nume de rezonanță al învățământului arădean, prof. Teofil Mateș a îndrumat zeci de generații, iar pentru unii dintre foștii elevi, ucenici ai disciplinei, a marcat o profesie și un destin.
Local
Tinerii din programul Rotary Youth Exchange au descoperit Aradul, în cadrul unui tur al României.
Local
Senatul Universitar a aprobat noua conducere a universității, respectiv cei trei prorectori care vor face parte din echipă.
Local
Președinții PNL Arad și PSD Arad au intrat într-un clinci pe rețelele de socializare.
Local
Cartea despre prezentul și viitorul omenirii a fost publicată de Antoniu Martin la editura Universității de Vest „Vasile Goldiș”.
România
ANAF a anunţat că va lansa o platformă digitală pentru vânzarea bunurilor sechestrate.
ARADON Sport local
Cu rezultate remarcabile în competiții, Jessica Culda este o promisiune pentru atletismul arădean.
Local
Care sunt condiţiile şi modalitatea prin care pot beneficia de concediu medical persoanele care însoţesc la tratament bolnavii oncologici.
Citiți principiile noastre de moderare aici!