În urma verificărilor efectuate , asupra lui au fost descoperite 2.200 țigarete de contrabandă. „Jandarmii au luat măsura ridicării în vederea confiscării țigaretelor și au întocmit actele de sesizare necesare organelor de urmărire penală, având în vedere că sunt asimilate infracțiunii de <<colectarea, deținerea, producerea, transportul, preluarea, depozitarea, predarea, desfacerea și vânzarea bunurilor sau a mărfurilor care trebuie plasate sub un regim vamal cunoscând că acestea provin din contrabandă sau sunt destinate săvârșirii acesteia>>”, au declarat reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad.
Țigarete de contrabandă în Piața Mihai Viteazul
Țigarete de contrabandă în Piața Mihai Viteazul
Reactualizat la:
Un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad a depistat în Piața Mihai Viteazul un bărbat de 35 ani care oferea spre comercializare trecătorilor, țigări netimbrate sau timbrate necorespunzător.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Numărul persoanelor care folosesc transportul public din Arad este în creștere în ultimele două săptămâni, iar reprezentanții Companiei de Transport Public (CTP) consideră că acest lucru are legătură cu scumpirea carburanților, mulți renunțând la mașina personală pentru anumite deplasări.
Local
Un tânăr de 29 de ani, din Iași, a fost prins în județul Mureș, după ce a furat, de la o firmă din Arad, o dubă încărcată cu produse electronice în valoare de 60 de mii de euro.
Advertorial
„Dotarea cu mobilier, material didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din județul Arad”.
Local
Casa Pianului Jacques Faix din Arad îi invită pe melomani la o întâlnire rară cu sunetul unei viori Stradivarius.
Local
În perioada 20-22 martie 2026, pompierii militari arădeni au intervenit la zece incendii de vegetație uscată, pe raza județului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!