Tânărul, care este cercetat acum pentru comiterea infracţiunii de trafic de droguri de risc, este sub control judiciar. Potrivit anchetatorilor, tânărul procura cannabisul, iar apoi îl comercializa la preţul de 50 de lei gramul. În speţă, bărbatul a vândut cannabis – în mai multe rânduri – anchetatorilor sub acoperire. Potrivit reprezentanţilor IPJ Arad „la data de 6 mai, în cauză, poliţiştii au pus în aplicare un mandat de aducere, bărbatul fiind prezentat magistraţilor care au dispus măsura controlului judiciar faţă de acesta sub aspectul săvârşirii infracţiunii de trafic de droguri de risc”.
Vindea cannabis în Arad şi Vladimirescu
ARAD. Un tânăr în vârstă de 26 de ani a ajuns pe mâna poliţiştilor Serviciului de Combatere de Criminalităţii Organizate Arad şi a procurorilor DIICOT Arad după ce, în repetate rânduri, ar fi vândut cannabis pe raza municipiului Arad şi comunei Vladimirescu.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Numărul persoanelor care folosesc transportul public din Arad este în creștere în ultimele două săptămâni, iar reprezentanții Companiei de Transport Public (CTP) consideră că acest lucru are legătură cu scumpirea carburanților, mulți renunțând la mașina personală pentru anumite deplasări.
Local
Un tânăr de 29 de ani, din Iași, a fost prins în județul Mureș, după ce a furat, de la o firmă din Arad, o dubă încărcată cu produse electronice în valoare de 60 de mii de euro.
Advertorial
„Dotarea cu mobilier, material didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din județul Arad”.
Local
Casa Pianului Jacques Faix din Arad îi invită pe melomani la o întâlnire rară cu sunetul unei viori Stradivarius.
Local
În perioada 20-22 martie 2026, pompierii militari arădeni au intervenit la zece incendii de vegetație uscată, pe raza județului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!