ARAD. Unitatea de Primire Urgenţe din Arad a fost pe baricade în acest sfârşit de săptămână. Zilele de 30 aprilie şi 1 Mai au fost pline de evenimente neplăcute şi anume 3 accidente, din care unul grav şi 182 de pacienţi care au trecut pragul spitalului.
ARAD. Încă de dimineaţă, ziua electorală se prezenta sub bune auspicii din punct de vedere al prezenţei la vot, la primele ore după deschiderea secţiilor de votare venind mai mult tinerii, probabil pentru că se grăbeau spre locurile de agrement, ca să sărbătorească 1 Mai.
ARAD. Ca în fiecare an, parlamentarii PDL din municipiu organizează de 1 Mai distracţii la iarbă verde, cu nelipsitele „repere” gastronomice- tocăniţă la ceaun, mititei şi alte bunătăţi, stropite din belşug cu bere la halbă.
ARAD. Se va lucra la foc automat pe Strandul Neptun, pentru că peste doar cinci zile aici va avea loc deschiderea sezonului estival. Nu toate obiectivele pe care Primaria Arad şi le-a propus să le ofere arădenilor pe strand, în această vară, vor fi funcţionale, însă, de la 1 Mai, deşi biletele se scumpesc în mod cert.