CĂPRUŢA. Rănită grav după ce şoferul unui Mercedes Vito a forţat o depăşire. O femeie în vârstă de 55 de ani, din localitatea Căpruţa, a ajuns în stare gravă la spital după ce un tânăr de 24 de ani, din Bucureşti, care se afla la volanul unui microbuz Mercedes Vito cu remorcă,a efectuat o depăşire a unui alt autoturism, ieşind cu remorca pe acostament unde a acroşat-o pe Georgeta G. Poliţiştii spun că femeia se deplasa regulamentar în afara părţii carosabile, pe acostament.
HUNEDOARA. Trei ani s-au împlinit astăzi de când atleta Maria Cioncan a trecut în nefiinţă, în urma unui accident rutier petrecut în Bulgaria.
Patinatorul superlativelor, Evgheni Plushenko, a demonstrat la Campionatul European de la Tallinn că talentul nu ţine cont de pauze.
SÂNPETRU GERMAN - După doi ani de zile, oamenii legii au reuşit să-i dovedească pe autorii crimei din Sânpetru German.
ARAD. O adolescentă în vârstă de 16 ani, din Arad, a fost dată dispărută după ce a plecat de acasă în 16 ianuarie şi nu s-a mai întors. Paula Andreea Luca are domiciliul în cartierul Grădişte, dar locuieşte fără forme legale în localitatea Fântânele, spun poliţiştii. Fata are 1,60 înălţime, 60 de kg, părul şaten cu şuviţe roşii, tuns la nivelul umerilor, uşor ondulat şi ochii albaştri. Cine poate oferi informaţii despre minoră este rugat să anunţe Poliţia.