Din dorinţa de a sprijini noul val din arbitrajul arădean, Comisia Judeţeană de Arbitri din cadrul AJF Arad continuă acţiunile pentru formarea şi pregătirea tinerilor cavaleri ai fluierului. Început în toamna anului trecut - sub coordonarea vicepreşedintelui CJ Arbitri, Marius Alexa - cu şedinţe de pregătire teoretică şi practică, dar şi disecarea unor faze controversate cu ajutorul imaginilor video, programul a fost reluat joi seara, pe stadionul Gloria.