ARAD. Reprezentanţii Companiei de Apă Arad atrag atenţia consumatorilor privind amenzile pe care riscă să le primească dacă nu respectă legislaţia privind deversarea apelor uzate.
Liberalul Ionel Ciupe spune că le dăm prea ieftin apă ungurilor, preşedintele CJA, Nicolae Ioţcu, spune că nu este aşa.
ARAD. „Asociaţia trebuie să-şi adopte propriul regulament de repartizare a consumurilor de apă, inclusiv a pierderilor şi diferenţelor înregistrate”, subliniază Vasile Arion, preşedintele Uniunii Locale a Asociaţiilor Locative Arad, deoarece „modul de repartizare a consumului în interiorul condominiului este responsabilitatea exclusivă a asociaţiei de proprietari”.
ARAD. Mai multe localităţi rurale au beneficiat, anul trecut, de investiţii importante în infrastructură. Modul în care se derulează în judeţ Programul de dezvoltare a infrastructurii în spaţiul rural OG 7/2006 s-a regăsit în raportul de activitate al preşedintelui Consiliului Judeţean Arad, Nicolae Ioţcu.