Prima biserică greco-catolică din dieceza Lugojului dedicată Sfântului Anton de Padova a fost târnosită, duminică, de către PS Alexandru Mesian, episcopul greco-catolic de Lugoj.
ARAD. În aceste zile se desfăşoară la Arad o nouă întâlnire a echipei manageriale cu coordonatorii judeţeni în cadrul proiectului „Implicarea preoţilor şi a membrilor comunităţilor parohiale ortodoxe în dezvoltarea de proiecte sociale la nivelul Mitropoliei Banatului şi Arhiepiscopiei Alba Iuliei”.