ARAD. Peste 1 000 de iubitori ai nobilei arte s-au adunat sâmbătă seara, la concurenţă cu meciul UTA-ei, la Atrium Center pentru a susţine Motorul Silva Lazăr în tentativa de a obţine cea dintâi victorie în Euroliga Boxing One. Şi n-au avut motive de a regreta alegerea.
ARAD. Toate drumurile împătimiţilor sportului cu mănuşi trebuie să ducă sâmbătă, ora 17, la Centrul Comercial Atrium. Organizatorii galei din cadrul Euroliga Boxing One - Poliţia Comunitară şi Motorul Silva Lazăr - promit un spectacol de neuitat.
ARAD. Era şi timpul. După ani de invidie, şicane reciproce şi vorbe pe la spate, cei de la Motorul Silva Lazăr şi Box Club UVVG şi-au dat, din nou, mâna. Pentru binele sportului cu mănuşi arădean.
ARAD. În organizarea Poliţiei Comunitare şi a clubului Motorul Silva Lazăr, sâmbătă, ora 17, la Centrul Comercal Atrium va avea loc o inedită gală de box, contând pentru Euroliga Boxing One. Şapte pugilişti reprezentând clubul din Aradul Nou vor încerca să scrie istorie, în căutatea primei victorii, după două remize (tur-retur, cu Gladiator Gyor) şi o înfrângere (în Slovacia).
Pugilistul Lucian Bute a declarat că tratează cu mare seriozitate meciul cu Jesse Brinkley, în care îşi va apăra titlul mondial, deoarece spre deosebire de el americanul nu are nimic de pierdut, şi a precizat că pentru adversarul său această confruntare este "şansa vieţii".