ARAD. Iubitorii sportului cu mănuşi vor avea parte, sâmbătă, ora 18, de o nouă premieră. În organizarea secţiei de box Motorul Silva Lazăr, pe un ring special amenajat în interiorul Atrium Center, va avea loc un meci din cadrul Ligii Europene. Protagonişti vor fi pugilişti de la Motorul şi Team Rimnik (Polonia), intrarea fiind gratuită.
Vicecampioana mondială la box feminin, categoria 48 de kilograme, buzoianca Steluţa Duţă, şi-a cerut scuze, marţi, pentru că a ratat medalia de aur la Campionatul Mondial desfăşurat la Bridgetown (Barbados), transmite corespondentul MEDIAFAX.