După cum se ştie, Primăria şi Compania de Transport Public au luat măsuri pentru îmbunătăţirea condiţiilor de transport în comun în municipiul nostru prin construcţia şi reabilitarea liniilor de tramvai, precum şi prin înlocuirea parcului de tramvaie, care să satisfacă în mare parte cerinţele călătorilor.
ARAD - Locuitorii din cartier au şansa să-şi configureze singuri transportul spre centru şi alte zone.