Echipajul masculin de canoe dublu, format din sportivii Alexandru Dumitrescu şi Victor Mihalachi, a câştigat duminică, medalia de aur, pe distanţa de 500 de metri, la Campionatul Mondial de la Poznan (Polonia).
ARAD. O expediţie internaţională cu canoe pe Crisul Alb, intitulată „Fără graniţe”, va avea loc sâmbătă, cu plecare de la Chişineu-Criş, la ora 10, până la Gyula (Ungaria). Acţiunea a devenit deja o tradiţie, fiind iniţiată în 2008. Evenimentul este coordonat de subprefectul Levente Horvath.