ARAD. Monumentul din faţa Palatului Administrativ va fi joi gazda unei comemorări a eroilor organizată de către Fundaţia Judeţeană a Revoluției din Decembrie 1989, cu începere de la ora 15.
ARAD. Astăzi, maghiarii din Arad - ca şi cei din toată ţara- comemorează izbucnirea revoluţiei maghiare din 1848. Ca şi în anii precedenţi, manifestările organizate de către UDMR au loc pe plan local, fără invitaţi din alte judeţe, de la Guvern sau din Ungaria.