COVĂSÂNŢ. Conducea o maşină fără a avea permis de conducere. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 36 de ani, din Covăsânţ care a fost prins conducând un autoturism marca Ford, prin localitate.
ARAD. Poliţiştii au organizat în ultimele zile, mai multe acţiuni care au avut ca scop prevenirea şi combaterea accidentelor rutiere, precum şi disciplinizarea participanţilor la trafic.
CHIŞINEU CRIŞ. 29 de certificate de înmatriculare au fost reţinute de inspectorii RAR la Chişineu Criş, Sintea Mare şi Apateu.
Fiscul merge în inspecţie la agenţii economici pentru a stabili cine foloseşte sau nu aparatele fiscale de marcat.
NĂDLAC. Conducea o maşină care avea certificatul de înmatriculare falsificat iar plăcuţele de înmatriculare aparţineau altui autoturism. Este vorba despre un tânăr în vârstă de 27 de ani care s-a prezentat la Nădlac pentru a ieşi din ţară.