NĂDLAC. Poliţiştii de frontieră de la Nădlac au prins un bulgar în vârstă de 29 de ani care a încercat să intre în România la volanul unui autoturism fără a avea însă permis de conducere valabil. Bajram J. s-a prezentat la frontiera arădeană conducând o maşină marca Renault.
GURAHONŢ. Poliţiştii Compartimentului Silvic împreună cu lucrători din cadrul Direcţiei Silvice Arad au desfăşurat luni, o acţiune pe linia combaterii delictelor silvice, în zona Gurahonţ.
ARAD. Piaţa Fortuna a fost luată la control de poliţiştii secţiei nr.1. Oamenii legii au efectuat mai multe controale împotriva unor activităţi ilicite precum şi pentru găsirea şi sancţionarea celor care vând ţigări netimbrate.