aradon.ro Web analytics


Nu doar fotbalul se află în zona de interes a AJF Arad, astfel că, sâmbătă, 20 iulie, instituția condusă de Adrian Lucaci organizează Cupa de vară la pescuit sportiv pe balta din satul Sînpaul, comuna Șofronea. Sunt invitați să participe reprezentanți ai mass-media, arbitri și observatori din cadrul AJF Arad. Coordonatorul acțiunii este Bogdan Cioară (telefon 0745390193).
NEUDORF. Pe o vreme caniculară, Victoria Zăbrani a trecut de Progresul Pecica, scor 2-1 (1-0), prin golurile marcate de: O. Edu min. 5 şi Moţ min. 89, respectiv, Trif min. 80.
În sala de sport a Şcolii Generale Nr. 11 „N. Bălcescu” din Arad a avut loc, recent, prima ediţie a concursului de aruncări de 3 puncte, „Cupa de Vară”, organizată de prof. Daniel Dragoş şi Ciulei Cristian, pentru toţi cei care au susţinut activitatea baschetbalistică la Şc. Gen. „N. Bălcescu”.

România

22 de prefecți și 36 de subprefecți, eliberați din funcție, în urma demisiei
Guvernul a adoptat, miercuri, hotărâri privind eliberarea din funcție a 22 de prefecți și 36 de subprefecți, ca urmare a demisiei acestora.

România

Dogioiu: Proiectul care interzice cumulul pensie-salariu, adoptat joi, într-o ședință extraordinară de Guvern

Ştiri sportive

CCR: Legea care impune ca minimum 40% dintre sportivii dintr-o echipă să fie români - neconstituțională
Curtea Constituțională a României (CCR) a admis, miercuri, sesizarea președintelui Nicușor Dan asupra legii care impune ca minimum 40% dintre sportivii care evoluează într-o echipă în competițiile naționale oficiale să fie români.

Local

Patru promovaţi la capacitate preoţească

România

PNL: Moțiunea PSD-AUR e dorința conducerii PSD, nu voința românilor. PSD a ales să îngroașe obrazul
Partidul Național Liberal a reacționat miercuri, după citirea în Parlament a moțiunii de cenzură depuse de PSD și AUR, afirmând că demersul nu reflectă voința românilor, ci doar dorința conducerii PSD. Liberalii susțin că social-democrații apără un sistem respins deja de electorat. 3

România

PSD: Un premier care și-a pierdut sprijinul politic alege singurul gest de onoare - demisia
Reprezentanții PSD au făcut apel, miercuri, la liderii responsabili” să înțeleagă faptul că a-l susține pe Ilie Bolojan „până în pânzele albe” în fruntea unui guvern nefuncțional înseamnă a distruge orice șansă de scoatere a economiei din recesiune, cu un efect dramatic asupra vieții românilor, și i-au cerut premierului să își dea demisia. 2

Local

Gheorghe Seculici, reales președinte al Camerei de Comerț Arad
Voturile exprimate i-au atribuit lui Gheorghe Seculici încă un mandat de cinci ani în fruntea Camerei de Comerț Arad.

ARADON Sport local

Remize albe pentru Academia UTA

Local

Peste jumătate din bugetul județului, spre investiții
Aproximativ 51 la sută din bugetul Județului Arad, pentru anul 2026, va fi direcționat către investiții. 3

aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.