BRATISLAVA. Sonia Ichim, cea mai mare notă din concurs la coardă, locul trei la cerc şi la individual compus şi Alexandra Bock, locul 5 la coardă şi locul 6 la cerc şi individual compus au reprezentat secţia de gimnastică ritmică a CS Municipal Arad la Cupa Dunării.
ARAD. Două medalii – aur, în Liga Europei Centrale şi bronz, în Cupa României – a strâns Univ Goldiş ICIM Arad în actualul sezon baschetbalistic. Ultimul obiectiv, Liga Naţională, e cel mai râvnit.
ARAD. 26 de echipe s-au înscris pentru faza județeană a Cupei „Coca Cola” la fotbal, rezervată liceenilor, ajunsă la ediția a IV-a. Printre ele și trei formații feminine, reprezentând Liceul Tehnologic Sântana, Liceul „Sava Brancovici” Ineu și Liceul Penticostal Arad. Finala acestei competiții este programată între 22-24 mai, la București.
Deţinătoare a Cupei României, Univ Goldiş ICIM Arad, speră într-o reeditare a performanţei din 2014.
ARAD. Gruparea de polo AMEFA Arad a spus „pas” Cupei României, programată în perioada 26-29 martie, la Bazinul Olimpic din Braşov! Arădenii - locul 5 în Superliga Națională - nu participă din motive de ordin financiar, fiind deja de domeniul banalului lipsa de finanțare a poloului arădean din partea autorităților locale sau a firmelor de pe Mureș.
Local
Autoritățile au anunțat finalizarea licitației și demararea lucrărilor de modernizare și lărgire a drumului Sâmbăteni-Ghioroc, dar și construirea unei piste de biciclete între cele două localități.
UT Arad
Coman, Tzionis, Roman și nou-venitul Sinani au marcat pentru UTA, în prima „verificare” adevărată a verii.
Local
Pompierii arădeni au intervenit, sâmbătă dimineață, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din municipiu.
UT Arad
Secţia de sambo de la CS Universitatea Arad nu a primit finanţare, deşi a avut patru sportivi în TOP 10 pe 2025.