Directorul de competiţii al FC UTA, Dorin Stana ne-a declarat că, până la urmă, s-a luat legătura cu cei de la FIFA, aşa că s-a mai primit un răgaz, din partea forului fotbalistic mondial.
ARAD. Preşedintele Giovanni Catanzariti se foloseşte de un tertip, pentru a putea trage de timp.
ARAD. Membrii afiliaţi ai Asociaţiei Judeţene de Fotbal sunt chemaţi luni, 28 februarie, ora 11, să voteze puncte importante pentru prezentul şi viitorul sportului rege local. În cadrul Adunării Generale Anuale se va lua în discuţie, printre altele, modificarea sistemului competiţional începând cu ediţia 2012-2013, în trend cu politica FRF de reducere a numărului de echipe în eşaloanele superioare.
BUCURESTI. Astăzi, Federaţia Română de Fotbal a comunicat, pe site-ul său, că „ia act de retragerea din competiţiile organizate de FRF a clubului FCM UTA ARAD. SC FC UTA ARAD SA va evolua în cadrul Seriei a II-a a Ligii a 2-a în locul clubului FCM UTA ARAD, urmând să preia programul acestuia”.
ARAD. Federaţia Română de Fotbal a adus, astăzi, o decizie aşteptată cu sufletul la gură: UTA va juca tot în Liga a 2-a!