Deputatul Dorel Căprar este mulţumit că aşteptările arădenilor cu privire la finalizarea lucărilor pentru pasajele de pe centura Aradului, sunt în sfârşit aproape de îndeplinire. Preşedintele PSD Arad este în măsură să îi informeze pe cetăţeni că situaţia este total sub control şi că s-a semnat contractul la nivel de minister, pentru finalizarea pasajului din zona CET Arad, urmând ca lucrările să fie reluate în timp record. Termenul obligatoriu de execuţie, specificat contractual, este de 6 luni.