Două autoturisme - unul marca VW, înmatriculat în județul Arad, iar celălalt marca Mercedes, cu numere străine - au fost implicate într-un accident rutier, vineri seara, pe Calea Aurel Vlaicu, în zona “Lebăda”. Deși la fața locului a fost trimis, pe lângă o ambulanță și un SMURD, un echipaj de descarcerare - nu a fost nevoie de intervenția acestuia deoarece șoferii implicați în incidentul rutier au ieșit singuri afară din mașini.