ARAD. Spitalelor din Chişineu Criş, Gurahonţ şi Sântana „li s-a deschis uşa” pentru a se transforma în cămine de bătrâni. La propunerea Ministerului Sănătăţii şi a Ministerului Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale, Guvernul a aprobat Programul „Dezvoltarea reţelei de cămine pentru persoanele vârstnice”, ce va fi finanţat de la bugetul de stat.
ARAD - Deşi se apropie scadenţa, restructurarea spitalelor din Chişineu Criş, Gurahonţ şi Sântana este „în aşteptare”.
ARAD. După mai multe săptămâni în care numărul cazurilor de gripă a explodat, judeţul nostru pare să fi scăpat de pacienţi care să sufere de această afecţiune.
ARAD. În depozitele DSP au expirat peste 3.800 de doze de vaccin anti HPV din cele 4.200 primite de la MS.
ARAD - Curtea de Apel Timişoara a decis repunerea ei în funcţia de director al DSP Arad. Decizia nu este însă executorie, poate fi atacată cu recurs.