NĂDLAC. Poliţiştii de frontieră de la Nădlac au prins un bulgar în vârstă de 29 de ani care a încercat să intre în România la volanul unui autoturism fără a avea însă permis de conducere valabil. Bajram J. s-a prezentat la frontiera arădeană conducând o maşină marca Renault.
NĂDLAC. A vrut să iasă din România la volanul unei maşini fără a avea permis de conducere. Este vorba despre Constantin M. în vârstă de 53 de ani, care s-a prezentat la Nădlac, la volanul unui Opel Zafira.
ARAD. Un bărbat din Arad a fot urmărit de maşini poliţiei după ce a refuzat să oprească la semnalele poliţiştilor. În cele din urmă, după o urmărire în trafic, oamenii legii au reuşit să-l blocheze pe şofer pe strada Giordano Bruno din municipiu.