Echipa de baschet feminin a Şc. Gen. „N. Bălcescu” nr. 11 Arad, recent câştigătoare a Cupei „Mureşul - Sportsin”, va participa, mâine, la Cupa „1 Iunie” organizată la Satu Mare. Va fi o reeditare, la nivel şcolar, a finalei Diviziei A dintre ICIM şi CSM Satu Mare (3-1 la general pentru arădence).
ARAD. În ultima sa şedinţă, Biroul Executiv al AJF Arad, a hotărât, printre altele, data de disputare a finalei Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2011-2012.
ROTTERDAM. Bilanţ mulţumitor pentru cea mai bună sportivă a Aradului, Dana Dodean, la „mondialele” de tenis de masă din Olanda.
ANKARA. Cea mai mică dintre selecţionatele tricolore de fotbal, Under 13, a lăsat o bună impresie la mini-campionatul mondial din Turcia.
Învingând cu scorul de 13-2 reprezentanta judeţului Timiş, Şc. Gen. Comloşu Mare, echipa de oină a Sc. Gen. „Lazar Tampa” Almas (prof. Octavian Lupei) a izbutit să se califice la faza finală a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar (Gherăeşti, jud. Neamţ, 5-8 mai), disciplina oină, ciclul gimnazial.