ARAD. Primarul Gheorghe Falcă a precizat ieri faptul că tramvaiele se vor întoarce în Gai, pe strada Dunării, începând cu săptămâna viitoare.
Primăria Arad a pus gând rău constructorului din Gai: penalităţi de 0,1% pe zi din valoarea totală a lucrării.
ARAD. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Arad (ISU) a organizat o acţiune de controale la bisericile din municipiu şi din judeţ în vederea prevenirii unor evenimente nedorite în perioada Pastilor.