ARAD. Unii dintre angajatii primăriilor din judeţ au decis să intre luni în greva şi să-şi suspende activitatea pentru a protesta astfel împotriva deciziei Guvernului de a le tăia 25% din salariu şi împotriva disponibilizărilor anunţate în segmentul bugetar.
ARAD. Serviciul Judeţean de Ambulanta Arad s-a alăturat protestelor desfăşurate la nivel naţional.
ARAD. Gardienii din Penitenciarul de Maxima Siguranta Arad afiliaţi la sindicatul Pro Lex au făcut intrat în greva, fiind solidari cu restul sindicatelor.
ARAD - Prefectura informează că s-a făcut greva doar la trei instituţii deconcentrate din judeţ.