Incidentul a avut loc marți, 23 august, pe strada Șezătorii. Victima, în vârstă de 17 ani, a fost înjunghiată cu un cuțit în zona rinichiului stâng și a colonului. Băiatul a fost transportat la Spitalul Clinic Județean Arad, unde a fost operat. Agresorul, minorul în vârstă de 15 ani, a fost reținut și urmează să fie prezentat judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Arad, sub acuzația de violenţă în familie în condiţiile tentativei la omor.