ARAD. Poloiştii arădeni au câştigat primul duel al dublei cu Sportul Studenţesc, scor 13-9, meciul revanşă având loc duminică, de la ora 10.00, tot la Arad.
TIMIŞOARA. Zilele trecute, în oraşul de pe Bega, a avut loc concursul de înot „Memorialul Petru Lovas". Au participat sportivi de la 20 de cluburi din ţară şi străinătate cu peste 300 de sportivi.
ARAD. Peste 280 de sportivi reprezentând cluburi din Timişoara, Reşiţa, Hunedoara, Satu-Mare, Arad, Harkany, Gyula, Oroshaza, Szentes, Szigetvary şi Beckescsaba au luptat pentru cucerirea unei medalii cât mai strălucitoare la a XV-a ediţie a Cupei Aradului la înot.
HAJDUSZOBOSZLO. Zilele trecute, în Ungaria, a avut loc concursul internaţional de înot dotat cu Trofeul Arena, la startul căruia s-au aliniat 540 de sportivi din 13 ţări.
ARAD. Cinci probe va aborda cel mai valoros înotător arădean al momentului, Alexandru Fărcuţiu, la Cupa Ţărilor Central Europene, eveniment programat luna viitoare la Zilina (Slovacia). Elevul prof. Sebastian Lucaci va concura în probele de 50 m şi 100 m liber, 100 m fluture, 4x100 m liber şi 4x100 m mixt. O medalie europeană ar reprezenta încununarea unui an de muncă, bogat în performanţe.
Local
Două mașini s-au ciocnit, iar una dintre ele a ajuns cu roțile în sus. S-a întâmplat sâmbătă, în jurul prânzului, la Șiria.
Local
Pompierii arădeni au intervenit, sâmbătă dimineață, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din municipiu.
UT Arad
Secţia de sambo de la CS Universitatea Arad nu a primit finanţare, deşi a avut patru sportivi în TOP 10 pe 2025.
Local
Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul, episcop-vicar al Arhiepiscopiei Aradului, va fi înhumat la Mănăstirea Neamț. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost depus în Catedrala Veche din Arad.
Local
Organizatorii Festivalului Berii Arad au declarat că au câștigat „pariul cu aeroportul”, vânzările abonamentelor fiind în creștere față e anul trecut.
România
PSD vrea puterea, controlul și accesul la resurse, dar fără responsabilitatea guvernării, iar PNL nu acceptă lecții despre responsabilitate de la cei care au aruncat România în criză, susțin reprezentanții Partidului Național Liberal într-un comunicat de presă.