REŞIŢA. Zilele trecute s-a desfăşurat Campionatul Naţional de înot rezervat Cluburilor Sportive Şcolare. Au fost prezenţi peste 250 de sportivi de la 20 de cluburi din ţară.
ARAD. Micuţii inotători de la L.P.S. Arad au avut o comportare foarte bună la Cupa de Sprint, reuşind să câştige 12 medalii: 7 de aur, 3 de argint şi 2 de bronz.
ARAD. Trei medalii. Este zestrea cucerită de Amanda Toth, o speranţă a înotului arădean, la Cupa de Sprint, competiţie desfăşurată, recent, la Bazinul Delfinul din oraşul nostru.
ARAD. Iniţiat de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret, în colaborare cu CS Municipal, CS AMEFA şi LPS (care asigură cadre de specialitate), a demarat programul de iniţiere înot: „Sport şi sănătate – înoată cine poate”.
BAIA MARE. A devenit un obicei ca Aradul să scoată performeri din apă. Nume precum Cătălin Cosma, Norbert Lux ori Daria Coroş-Barta nu mai au nevoie de prezentare.