CURTICI. Poliţiştii de frontieră de la Curtici au prins un bărbat de 36 de ani, din judeţul Hunedoara, care a încercat să iasă din ţară având emis pe numele său un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Ştefan I. a fost condamnat pentru infracţiunea de înşelăciune. Poliţiştii de frontieră l-au predat pe bărbat unei echipe operative din cadrul IPJ Arad.
BUCURESTI. Miron Cheregi, directorul AMARAD, a fost condamnat de Tribunalul Bucureşti, la doi ani de închisoare cu suspendare.
ARAD. Poliţia avertizează despre o metodă de inselaciune tot mai des întâlnită pe raza muncipiului. Oamenii legii spun că în ultima perioadă de timp le-au fost sesizate mai multe fapte de înşelăciune, prin metoda ghicitului .
ARAD. Dosarul în care un fost colaborator al BCR Arad şi o angajată a ITM Arad, împreună cu alte 24 de persoane, au fost puse sub acuzare de procurorii DIICOT Arad pentru inselaciune cu consecinţe deosebit de grave în formă continuată, fals în înscrisuri sub semnătură privată în formă continuată, fals în declaraţii în formă continuată, fals privind identitatea în formă continuată şi iniţiere şi constituire a unui grup infracţional organizat, respectiv aderare şi sprijinire a unui grup infracţional organizat, au ajuns în faţa judecătorilor Tribunalului Arad.