PECICA - În cadrul unei acţiuni desfăşurate pe DN 7, pe raza localităţii Pecica, poliţiştii din Pecica şi Nădlac au prins două persoane care transportau aproximativ 3.500 de kg de legume, fără a deţine acte de provenienţă.
ARAD. Conform unei bunei tradiţii deja instituite de câţiva ani în judeţul nostru în cadrul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară ( SNAC), elevii voluntari şi beneficiari din două şcoli arădene s-au implicat în ajutorarea unei familii nevoiaşe cu 9 copii din Săvîrşin, într-o acţiune umanitară numită Săptămâna legumelor.